Z chronických bolestí k mladistvým kostem: Tento třísložkový sirup ji vrátil k životu!

Dnes vám představíme kouzelný recept na sirup z rozinek, který je skvělým bojovníkem proti osteoporóze a k tomu posiluje vaše kosti. Mezi hlavní ingredience patří rozinky, červené víno a med.

Rozinky mohou vypadat nevýrazně, ale jsou skutečným zdrojem vitamínů. Díky velkému množství fruktózy vám dodají energii a jsou bohaté na řadu užitečných látek. Mezi minerály, které rozinky obsahují, patří například vápník, bór a draslík. Z vitamínů zde najdeme zejména vitamín C, E, vitamíny skupiny B a kyselinu listovou.

Co se týče červeného vína, je známé svými antioxidačními vlastnostmi. Hlavně díky antioxidantům jako jsou epikatechín, katechín, proantokyanidiny nebo resveratrol je červené víno zdraví prospěšné. Ale pozor, přílišné konzumace alkoholu není vhodné a doktoři se zdráhají podporovat pití alkoholu. Především pravidelná konzumace ve větších množstvích než 1,5 dl pro ženy a 3 dl pro muže může mít negativní dopady na zdraví.

Čtěte také: Za poslední týden přibylo opět víc případů covidu, hospitalizovaných přes 1300

Co se týče medu, je to opravdový poklad přírody. Podporuje imunitní systém, má pozitivní vliv na srdce a ve spojení se skořicí dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi.

Náš rozinkový sirup je ideální na posílení kostí a ochranu před osteoporózou. Rozinky jsou bohaté na vápník a bór, což přispívá k udržení pevnosti kostní tkáně.

Jak na přípravu rozinkového sirupu? Budete potřebovat:

  • 500 g rozinek
  • 200 g medu
  • 5 dl červeného vína
  • 3 dl vařené vody Postup je jednoduchý:

Večer namočte rozinky do nádoby a zalijte je červeným vínem a vařenou vodou. Nechejte směs odstát přes noc v lednici. Následující den vše smíchejte v mixéru a přidejte med. Důkladně promíchejte a uložte zpět do lednice.

Doporučujeme konzumovat třikrát denně jednu polévkovou lžíci tohoto výživného rozinkového sirupu.