„Zabijte je všechny“ vyzývají teroristé a přikládají plán stadionů Ligy mistrů! Co na to říkáte?

Islámský stát (IS) opět šokuje svět svými výhrůžkami a nebezpečnými plány. Teroristická organizace nedávno zveřejnila grafickou ilustraci, ve které volá po útocích na stadiony, kde se mají konat zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů. Tato nová hrozba se týká stadionů v Paříži, Londýně a Madridu, které očekávají desítky tisíc fanoušků.

Útoky na stadiony Ligy mistrů

Výhrůžná ilustrace, kterou IS zveřejnil, ukazuje zakukleného muže se samopalem v ruce a nápisy stadionů, na kterých se budou hrát zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů. Tento nebezpečný plakát obsahuje výzvu „Zabijte je všechny“ napsanou červenou barvou.

Ilustrace, kterou představitelé IS šíří prostřednictvím médií, vyvolává obavy a zvyšuje napětí. Přestože úřady nezveřejnily žádné konkrétní informace o potenciálních útocích, odborníci se obávají, že tato ilustrace může oslovit osamocené útočníky a radikály.

Čtěte také: Ani desítky let odloučení nezpřetrhaly rodinné pouto. Žena svou dceru spatřila po dlouhých 70 letech

Bezpečnostní opatření a pohotovost úřadů

Situace vyvolaná výhrůžkami IS způsobila zvýšenou pohotovost veřejnosti i bezpečnostních sil. Ve Španělsku byl vyhlášen druhý nejvyšší stupeň protiteroristické bdělosti. Zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů v Madridu budou pod ochranou tisíců policistů, strážníků a soukromých hlídačů.

Úřady zároveň přijaly dodatečná bezpečnostní opatření s ohledem na nedávný útok u Moskvy, za kterým se IS přihlásil. Při tomto útoku v komplexu Crocus City Hall zahynulo přes 140 lidí.

Reakce veřejnosti a odborníků

Veřejnost je zcela oprávněně znepokojená a vystrašená z nových výhrůžek IS. Lidé se obávají možných teroristických útoků na sportovní události, které přitahují tisíce fanoušků.

Odborníci se shodují, že takovéto výhrůžky a plány IS jsou vážným ohrožením. Zdůrazňují význam zvýšené bezpečnosti a spolupráce mezi různými zeměmi a bezpečnostními silami.

Shutterstock

Související události

Situace kolem IS a jejich hrozeb není nová. Islámský stát je znám svými násilnými a teroristickými akcemi po celém světě. Evropa se dříve potýkala s útoky IS, které si vyžádaly mnoho nevinných životů.

Opatření a prevence

Aby se minimalizovalo riziko teroristických útoků, je důležité, aby vlády a bezpečnostní síly spolupracovaly na zajištění bezpečnosti veřejnosti. Bezpečnostní opatření by měla být posílena na stadionech, sportovních akcích a dalších veřejných místech, která jsou náchylná k teroristickým útokům.

Je také nezbytné, aby byla veřejnost informována o možných rizicích a vyzývána k ostražitosti. Zvýšená bezpečnostní opatření a spolupráce jsou klíčové pro prevenci teroristických útoků.

Zdroj: Extra.cz