David Hampl
8 listopadu, 2019

Zvířata patří do skupiny roztomilých živých tvorů, kteří v mnoha případech milují člověka. Bez ohledu na to, jak se k nim chová. Jsou to hlavně psi, kteří si stále myslí, že se jejich páníček změní a bude na ně milejší a hodnější. A tak často snáší mnoho špatných věcí, které by člověk dost možná ani nevydržel.

Příběh ubohého pejska

Na první pohled krásný a milý pes. Takový byl, když si ho jeho majitelé poprvé pořídili. Jistě se těšil na to, jak ho budou mít rádi, jak si s ním budou hrát a jak spolu budou trávit mnoho času. Realita však byla zcela jiná. Majitelé se o něho skoro nestarali. A to velmi dlouhou dobu, až museli zasáhnout úřady, které se rozhodli jim nebohého psa odebrat. A tak na místo vyrazili záchranáři, kteří se zabývají právě odchytem zanedbaných psů.

Měli slzy v očích

Co se stalo, když záchranáři zamířili na dané místo psa vyzvednout? Byl to pro ně doslova šok. ZA svou kariéru už viděli mnoho, ale když se podívali na tohoto pejska, tak měli slzy v očích. Ještě by pochopili, kdyby se jednalo o pouličního psa bez domova. Ale tento měl své majitele i ti se o něho soustavně nestarali, až vše došlo do tohoto stavu. To je skutečně něco hrozného a nepochopitelného.

Příběh má šťastný konec

Tento příběh má však špatný konec. I když to s pejskem na začátku vypadalo hodně zle, nakonec se ho podařilo zachránit. Svou zásluhu na tom má hlavně neúnavná práce veterinářů, kteří se o něho starali doslova ve dne v noci, aby ho dostali z nejhoršího. A potom tu byla i dlouhá doba na zotavenou. Pejsek se však s každým dalším dnem zlepšoval.

Nakonec vše dospělo k tomu, že mohl být dán takzvaně k adopci. Byli vybráni majitelé, kteří mají nejenom zkušenosti se psy, ale také ukázali, že je nadevšechno milují. A u nich se tento pejsek cítí konečně velmi dobře. Konečně může žít takový život, který za to stojí. Plný radosti a také plný lásky.

Sdílejte článek