Záchranářský pes z útoku na dvojčata v New Yorku prohrál boj o život

Štěňata přináší každému člověku a celým rodinám hodně radosti, zážitků a vzpomínek. Bohužel všichni víme, že to není navždy. Každý pes má jen omezený čas, který může strávit mezi námi. Před několika lety zemřel pes, který se zapsal do srdcí mnoha lidí jako velký hrdina. Pro mnoho lidí byl jeho odchod těžký, ale tento pes na to měl již plné právo. Měl za sebou totiž velmi dlouhý život plný dobrodružství.

Pes, který hledal přeživší

Bretagne byl jedním z mnoha psů, kteří sloužili v roce 2001 u policie. Právě tehdy došlo v New Yorku k obrovské tragédii. Poté, co letadla narazila do dvou mrakodrapů známých jako dvojčata, bylo mnoho policistů, záchranářů i psů vysláno na pomoc. Bretagne byl jedním z mnoha psů, kteří se na místo dostali. On společně s jeho majitelkou Denise Corlissovou. Společně s ostatními hledal přeživší, kteří se nacházeli pod troskami obrovských budov.

Bretagne se stal posledním přeživším

Ze stovek psů, kteří se této záchrany zúčastnili, přežil jako poslední právě Bretagne. Po útoku se podílel také na mnoha dalších záchranných akcích, včetně pátrání po přeživších hurikánů Katrina a Rita. V roce 2010 odešel do důchodu, ale rozhodně se nestáhl z veřejnosti. Dokonce i v důchodu pomáhal studentům s depresemi a úzkostnými stavy. V jeho 17 letech začal být velmi dezorientovaný. Proto se jeho majitelka rozhodla, že je nejvyšší čas, aby odešel.

Čtěte také: Příliš mnoho mléčných výrobků způsobuje zdravotní problémy

Tento pes měl velmi dlouhý a šťastný život

Toto roztomilé štěně zanechalo na této zemi hodně dobra, které již nikdy nezmizí. Zachránil mnoho životů a po celý život pomáhal lidem. Bretagne byl obrovský hrdina, který byl posledním živým psem, který se účastnil pomoci po teroristickém útoku. Mnoho lidí tento útok díky němu přežilo. A také dva velké hurikány. Mnoho lidí na něj nikdy nezapomene. Možná máte ve svém životě také psa, na kterého nikdy nezapomenete, i když to není hrdina jako Bretagne.

Zdroj: megasvet.si