Zachránil mu život před více než 50 lety, konečně se mohli osobně potkat!

Vietnamskými bojišti prošlo během osmi válečných let přes 2,5 milionu amerických vojáků. Mezi nimi byli také Dale a Fred. Byli ze stejné čety, ale blíže se neznali. Tedy až do okamžiku, kdy Dale zachránil Fredovi život. Jenže od chvíle, kdy jej předal zdravotníkům s velmi těžkým zraněním o něm neměl žádné zprávy. Dale se rozhodl kamaráda po více než padesáti letech najít.

https://madlyodd.com/

Pouto mezi válečnými kamarády zůstává

Příběhy neskutečného a ryzího přátelství jsou známé z každé války, ta vietnamská se od těch ostatních příliš neliší. A právě v nelítostných bojích a při životě v džungli se pozná opravdový kamarád, který neváhá obětovat vlastní život pro druha. Takovým je Dale Edge, který vyrůstal na farmě a přihlásil se k odvodu do vietnamské války. Druhým je Fred Kjorlien, který sloužil ve stejné četě jako Dale. Neznali se příliš osobně, ale věděli, že se mohou na sebe spolehnout.

https://madlyodd.com/

Záchrana života v džungli

Během jedné přestřelky přistál mezi americké vojáky reaktivní granát, po jehož dopadu přišel Fred o nohu a došlo k masivnímu krvácení. Dale neváhal ani chvilku, nehledě na nebezpečí přispěchal Fredovi na pomoc a pokusil se zastavit krvácení. Dalovi se nakonec podařilo předat Freda zdravotníkům, kteří jej odvezli z bojiště do polní nemocnice. Od té chvíle neměl Dale o Fredovi žádné informace. Stále se za něj však modlil a toužil dlouhá léta vědět, zda Fred přežil.

Čtěte také: Pozná pes, že neštěká na dalšího psa, ale na plyšovou hračku?

https://madlyodd.com/

Setkání po padesáti letech

Internet a chytré telefony umožnily to, po čem Dale prahnul. Konečně našel muže, kterému zachránil tenkrát ve Vietnamu život. Konečně se mohli osobně potkat, Dale neváhal jet dlouhé kilometry, aby se setkali a mohli si povyprávět. Fred nejen, že přežil, ale přes svůj věk stále pomáhá ve firmě, která vyrábí protézy pro pacienty s amputovanými končetinami. Fred moc dobře ví, jak takovým lidem pomoci, sám přišel o nohu ve Vietnamu. Ale díky hrdinství jeho kamaráda žije.

Zdroj: madlyodd.com