Záhadné bedny na letišti si dlouhou dobu nikdo nevšímal. Po čase se zaměstnanci letiště rozhodli pro její otevření. Ještě že to udělali, protože když viděli její obsah, byli doslova v šoku. Co bedna obsahovala?

Dodržování bezpečnosti patří na letištích mezi nejzásadnější a nejkontrolovanější pravidla. Především po nejrůznějších teroristických útocích či nehodách se vždy pravidla ještě zpřísňují a dále zkvalitňují. Zajímavou a ne úplně všední záležitost řešili před dvěma lety na letišti v Libanonu. Jeden z cestujících si zde nevyzvedl zavazadlo, konkrétně větší dřevěnou bednu.

Záhadná bedna

Asi vás napadne, že v takovém případě mělo letiště tohoto cestujícího kontaktovat pomocí adresy či telefonního čísla uvedeného na bedně. Problém spočíval v tom, že se tam žádný takový údaj nenacházel. Letiště zároveň nemá právo zavazadlo vyhodit nebo otevřít. Podle zákona nevyzvednuté zavazadlo může po uplynutí jednoho týdne otevřít až pod dohledem soudu. Po několika málo dnech začali být zaměstnanci letiště znepokojeni, neboť z bedny začal být cítit velmi nepříjemný zápach. Otevřít ji ale nemohli.

Čtěte také: Nejste si jistí láskou svého partnera? Zde je 12 znaků, že je do Vás zamilovaný až po uši!

Překvapení, které nikdo nečekal

Když konečně týden uplynul, zaměstnanci letiště pod dohledem pracovníka soudu bednu otevřeli. To, co našli uvnitř, jim téměř vyrazilo dech. Čekali ledacos, ale tři malé tygříky rozhodně ne. Malí tygříci byli sice naživu, ale ve velmi špatném stavu. Po více než týdnu, který strávili zavření v malé bedně, byli naprosto dehydrovaní, podvyživení a všude kolem nich byly výkaly a hmyz. Letiště následně zavolala na pomoc organizaci Animals Lebanon, která se zabývá ochranou práv zvířat nejen v Libanonu, ale po celém světě. Malá tygřata se tak dostala do odborných rukou.

Šokující odhalení

Lidé z této organizace zjistili, že se jedná o mláďata tygra sibiřského neboli ussurijského, který je největší žijící šelmou na naší planetě a patří mezi kriticky ohrožené druhy. Odhaduje se, že ve volné přírodě jich dnes žije jen několik set. Pracovníci organizace Animals Lebanon malé tygry důkladně prohlédli, vyšetřili a zbavili parazitů. Tygřata měla velmi poraněné tlapky, zřejmě od toho, jak se zoufale snažila dostat z bedny ven.

Při prohlížení mláďat navíc zjistili, že jedno z nich má pod kůží čip. Jeho analýzou se následně zjistilo něco naprosto neuvěřitelného. Mláďata pocházela ze zoologické zahrady na Ukrajině. Organizaci se podařilo vypátrat, že celkově se tehdy v této zoo narodilo dvanáct mláďat tygrů. Ukrajinská zoologická zahrada pro ně však neměla vyhovující podmínky. Devět mláďat bylo tedy odkoupeno soukromými osobami a tři mláďata měla být převezena do jiné zoologické zahrady. Tam je ale kvůli nedostatečným dokumentům odmítli přijmout, a mláďata tak nakonec skončila na letišti v Libanonu. Dodnes není zcela jasné, jakým způsobem se tam dostala a nad chováním ukrajinské zoologické zahrady mnozí jen nechápavě kroutí hlavou. Jak je možné, že se k malým bezbranným tvorům mohli zachovat takovýmto způsobem.