Zahoďte starou impregnaci na boty – nano impregnace funguje lépe -
Menu

Zahoďte starou impregnaci na boty – nano impregnace funguje lépe

V obchodě vám opět vnutili impregnaci na boty, už asi desátou, a opět se vám zdá, že nefunguje, jak má? Nedivte se! Klasická impregnace obuvi má příliš krátkou životnost. Obvykle jde o dny, málokdy o týdny.

Běžná impregnace vodu sice odpuzuje, ale rozhodně ne dostatečně. Stoupněte si do louže a uvidíte. Dlouho fungovat nebude a bota po relativně krátké chvilce skrz-naskrz promokne. Pokud navíc boty otíráte třeba jednu o druhou, nebo je nosí dítě a v botách zakopává, běžná impregnace obuvi se rychle setře. Jestliže jste si kupovali membránové nebo kožené boty, od kterých jste čekali, že v nich budou vaše nohy dýchat, tak jste je použitím běžné impregnace doslova zadusili. Nemluvě o tom, že klasické impregnační prostředky nejsou vůbec šetrné k přírodě a dobře nedělají ani nám, když se jich nadýcháme při aplikaci.

Co tedy dělat? Neimpregnovat? To rozhodně ne, ale vsaďte na moderní vědecké poznatky

Nanotechnologie dnes nabízí celou řadu užitečných pomocníků. Mezi nimi i impregnační prostředky. Včetně impregnace na boty. Nano impregnace obuvi má lepší odpuzující účinek proti vodě i sněhu, ale především má výrazně delší životnost po aplikaci. Někdy si vystačíte s jedinou aplikací za sezónu. Vydrží totiž týdny, a spíše dokonce měsíce. Důvodem je i to, že nano impregnace mnohem lépe odolává otěru než běžná impregnace bot. Že už ale žádnou impregnaci nechcete, protože se vám kvůli ní potí nohy, a tak je i tak máte ve vlhku? U nano impregnace je to ale jiné. Ta boty „nedusí“ a nechává je dýchat – pokud to jejich materiál umožňoval před aplikací impregnace, umožní to i po ní. Tento typ impregnace je navíc ekologický. Nano impregnace je totiž složena pouze z nanočástic křemíku a vody.

Bílé boty konečně i v zimě

Nano impregnace vybojuje náš boj nejen s vodou a vlkem, ale i se špínou. Díky ní si klidně i na zimu pořiďte boty s bílými textilními částmi. Nebo třeba s aplikovaným světlým kožíškem na vnější části bot. Nano impregnace totiž chrání boty a oděvy nejen před pronikáním vody, ale i před znečištěním. Stejně tak, jak po povrchu naimpregnovaného materiálu sklouznou kapky vody, tak se po něm skutálí i prach a špína. K údržbě obuvi vám bude obvykle stačit suchý nebo vlhký hadřík. Jenom nánosy bláta v podrážce budete muset jako obvykle vykartáčovat.

Rozbředlý sníh, turistika, ale ani špinavější pracovní podmínky už vaše boty nemusí po prvním obutí znehodnotit. Stačí si je před použitím ošetřit nano impregnací. A samozřejmě ne před každým. Obnovit impregnaci stačí až po hodně dlouhé době – po několika týdnech až měsících.

Když se boty chovají jako květina

Nanotechnologie jsou ekologické, a dokonce se samotnou přírodou i inspirovaly. Nano impregnace funguje stejně jako lotosový květ. Zkuste na něj kápnou vodu – ta se skutálí hned pryč. Lotos vyrůstá z bahna, a přesto je nádherně čistý. To proto, že na něm neulpí ani částečky bahnitého podloží, ze kterého roste. Na stejném principu staví ekologická nano impregnace. A díky inspiraci přírodou dokáže boty ochránit i na podzim a v zimě před deštěm, sněhem a špínou lépe než ta běžná. Už žádný silikon, vosky, oleje ani teflon. Vaše obuv dokáže být suchá a čistá i bez chemie.

NanoConcept uvádí nanotechnologie do běžného života

Původně německá firma NanoConcept otevírá nanotechnologiím dveře do běžného života. Ty opouští vědecké laboratoře a univerzity a nachází uplatnění v běžném životě. Třeba právě jako impregnace obuvi, oděvů, ale i v podobě různých povrchových úprav. Její výrobky dokážou fungovat na čelním skle automobilů jako neviditelné stěrače, firma sklízí úspěchy se svými nano fasádními barvami, s nano laky či s nátěry betonu. Uplatnění nano produktů firmy NanoConcept je však ještě mnohem širší.

Líbil se vám článek?

Tisk

Bojíte se nevěry? Sledujte těchto 5 klíčových signálů, které mohou značit, že partner nemá jenom vás

ZE ŽIVOTA
Nevěra je podle posledních statistik něco, čeho se dopouští stále více lidí. Jak mužů, tak i žen. Pravdou ale je…

Co děti potřebují? Není t vzdělání, ale láska. Tyto rady změní i vaše chování ke svým vlastním potomkům

ZE ŽIVOTA
Všude možně se můžete dozvědět celou řadu rad, informací a tipů, které jsou zaměřeny na to, co je pro vašeho…

Plaval po dobu 55 hodin. Zdolal vzdálenost 163 km. Jak vypadalo jeho tělo, když konečně vylezl na břeh?

ZE ŽIVOTA
Plavání je sportem, který je velmi doporučovaný a také prospěšný. Lze se díky němu dostat do formy, je možné díky…

Poslala svému muži tuto fotografii. On na ni ihned reagoval žádostí o rozvod. Proč?

ZE ŽIVOTA
Pokud jsou partneři od sebe, tak není nic výjimečného, že si posílají fotografie. To stejné se stalo i této ženě,…

Tvrdí Vám někdo, že rodinný život je hračka? Pak by měl vidět tyto fotografie!

ZAJÍMAVOSTI
Rodinný život poskytuje vše k tomu, abychom byli šťastní: radost, smích, emoce a samozřejmě lásku. Někdy se však naše víra…

Šokující nebezpečí plynoucí z používání osvěžovačů vzduchu a jejich domácí alternativy!

ZAJÍMAVOSTI
Spousta lidí zrovna dvakrát nepřemýšlí před použitím chemických osvěžovačů vzduchu. Dají je do zásuvky a užívají si „Letní vánek“, „Vůni…

12 nádherných fotografií, které dokazují, že laskavost je všude kolem nás. Pomozte také dělat svět lepším místem!

ZAJÍMAVOSTI
Láska je jednou z velkých sil v tomto světě. Čím víc dobrých skutků uděláme, tím více bude svět plný dobra, které…

SEZNAM SE! Tohle je Smoothie! Nejfotogeničtější kočička na světě

ZÁBAVA
Ano, slyšíte správně. Právě vám představujeme nejfotogeničtější kočku světa. Její jméno je Smoothie a tento odmácí mazlíček má na internetu…

Pokud si myslíte, že ideální krevní tlak je 120/80 jste na omylu!

ZDRAVÍ
Všech nás učili, že 120/80 je ideální krevním tlakem, ale nové pokyny ESC Asociace to změnilo. Podívejte se, jaký je…

Naučte Vaše dítě nerušit pomocí jednoho jednoduchého kroku. Toto by měl vědět každý rodič!

TIPY A TRIKY
Často se stává, že děti jsou neodbytné. Přiběhnou za Vámi, někdy i ve velmi nevhodné situaci, kdy řešíte nějaký jiný…