Zahradník radí, jak si vypěstovat žluté růže z poupat

Růže jsou okrasou každé zahrady. Mnoho lidí netuší, jak si je mohou snadno namnožit a získat další krásné květiny. Možná vás to nikdy nenapadlo, ale množit je můžete i z obyčejných poupat. Existuje způsob, na který potřebujete jen pár jednoduchých kroků a získáte nádherné rostliny pro svou zahradu. Poradíme vám, jak si namnožit žluté růže z poupat.

Skvělé výsledky pomocí netradiční metody

Prvním krokem je najít ideální poupě. Nesmí kvést a nať seřízněte těsně nad listy.

https://homehacks.co/

Potom seřízněte stonek k okraji pupenu. Nechte tam asi půl palce.

Čtěte také: Udělejte z balkonu mini zahradu, je to jednoduché a krásné

https://homehacks.co/

Následně si připravte list aloe vera. Musí být čerstvě uříznutý. Potřebovat budete dva kousky aloe vera, asi půl palce dlouhé. Tekutinu nechte uvnitř. Poupě vložte do listu aloe vera. Poupě z ní bude čerpat živiny a bude sloužit jako hnojivo. Tento krok je velmi důležitý, a proto si musíte být jistí čerstvostí listu.

https://homehacks.co/

Nabídněte růžím dostatek vody

Nyní vezměte květináč a naplňte ho hlinitým substrátem, aby mohlo poupě dobře zakořenit. Zasaďte připravený pupen (i s aloe vera) do půdy, ale musí být viditelný.

https://homehacks.co/

Květináč zalévejte dostatečným množstvím vody. Půda musí být neustále vlhká, ale nesmíte to přehánět.

https://homehacks.co/

Pokračujte a po 18 dnů udržujte půdu neustále vlhkou. Nezapomeňte také na světlo a umístěte květináče k oknu, aby měly dost slunečního světla.

https://homehacks.co/

Tato metoda je velmi populární

Po 18 dnech byste měli vidět kořeny. Jemně poupě vyjměte a opláchněte půdu.

https://homehacks.co/
https://homehacks.co/

Potom připravte větší květináč se stejným substrátem. Opatrně poupě přesaďte. Kořeny zakryjte zeminou, ale nechte koukat poupě. Rostlinu můžete také přesadit na zahradu.

https://homehacks.co/

Zalévejte a počkejte, dokud neuvidíte pupeny. Potom můžete definitivně přesadit rostlinu na zahradu. Tato metoda sklidila hodně chvály, protože je velmi roztomilá, jednoduchá a spolehlivá. Vyzkoušíte ji také s růžemi ze své zahrady?

Zdroj: homehacks.co