Zajímavý IQ test: najděte 5 rozdílů na dvou obrázcích

Chcete vědět, jestli jste chytří? Udělejte si jeden jednoduchý test, který vám to prozradí. Stačí, když se podíváme na dva obrázky, které vypadají na první pohled stejně. Lidé s nadprůměrným IQ dokáží najít hned 5 rozdílů mezi obrázky během několika vteřin. Mnoho lidí jistě najde 3 rozdíly, ale pouze velmi inteligentní lidé najdou všech 5 rozdílů během chvilky. Jak jste na tom vy?

Najdete 3 obrázky?

První tři rozdíly vám zajisté nebudou dělat žádné problémy, protože jste celkem chytří. Podle odborníků může pravidelné luštění těchto IQ testů nastartovat vaši duševní kapacitu. Navíc budete trénovat svůj mozek, což je velmi důležité v každém věku. A můžete si velmi jednoduše ověřit, jestli jste chytří a máte velmi dobrý postřeh.

https://tasikmalaya.pikiran-rakyat.com/

Najdete-li 5 obrázků, máte vysoké IQ

Velmi chytří lidé s vysokou inteligencí najdou na obrázcích pět rozdíly během pár vteřin. Jestli je najdete do 5 vteřin, máte rozhodně nadprůměrné IQ. Ani vy byste s těmito testy nebo jinými optickými hádankami neměli přestávat. Postupem času bude více a více důležité, abyste trénovali svůj mozek. Začít byste s tím měli již v mladém věku a pokračovat pravidelně až do důchodu.

Čtěte také: Víte jen černé pruhy na bílém pozadí nebo i něco víc?

Odpovědi na test inteligence

První tři rozdíly jste jistě našli velmi rychle. U každého se přitom bude jednat o jiná místa na obrázku. Celkem se na nich nachází pět rozdílů. První uvidíte hned v okně bytu, protože jeden z mraků je menší než ten druhý. Druhým rozdílem je obraz na levné straně. V jednom z nich je slunce na obrazu modré a na druhém žluté.

https://tasikmalaya.pikiran-rakyat.com/

Nyní můžeme pokračovat do spodní části obrázků. Vlevo najdete lampu, která je na jednom z nich černá a na druhém bílá. To je poměrně velký rozdíl, kterého jste si možná všimli jako prvního. Potom se podívejte na pohovku, protože velký polštář je jednou zelený a po druhé světle růžový. A nakonec je rozdíl také v květináči s kaktusem. Na jednom obrázku má barvu modrou a na druhém je bílý. Našli jste sami všechny rozdíly?

Zdroj: tasikmalaya.pikiran-rakyat.com