Redakce ProSvět.cz
9 ledna, 2019

Ženské intimní partie jsou u mužů velmi oblíbenou částí dámského těla, ze zdravotního hlediska už jim ale tolik pozornosti většina z nich nevěnuje. Přesto jsou věci, které by měly nejen ženy, ale klidně i muži o ženských intimních místech znát.

Ženské intimní partie jsou pro mnoho lidí jednou velkou neznámou. Jasně, všichni asi máme představu o tom, jak tahle citlivá místa vypadají a rovněž víme, k čemu slouží. Teď ale ruku na srdce: věděli jste například, že se i v těchto místech mohou ženám tvořit vrásky? Nebo že i vagína umí tzv. prdět?

Ženské intimní partie - fakta, která byste měli znát

Nyní vůbec nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena, následující řádky byste si neměli nechat ujít tak či onak, protože obsahují mnoho zajímavostí, které jste o ženských intimních místech možná vůbec netušili.

 • I vagína stárne!

  Ano, je to tak. Stejně jako se zub času v podobě vrásek jednoho dne podepíše na ženině obličeji, po dosažení cca 45 věku života začne stárnout i ženina vagína a mohou se na ní začít tvořit vrásky.

 • Dokáže se zvětšit až o 200 %!

  Tenhle fakt je vlastně vcelku logický. Pokud by to ženské intimní partie nedokázaly, děti by se nemohly rodit přirozenou cestou. Takže jedině dobře, že tohle ženská rodidla zvládnou, viďte?

 • Může se v ní zaseknout penis!

  Zní vám to jako science fiction? Pak věřte, že pro tuhle zkušenost dokonce existuje i odborný název - penic captivus. Jedná se o stav, kdy se penis zasekne ve vagině a muž jej nemůže dostat ven.

 • Co se dostane dovnitř, zůstane tam!

  Vagína funguje tak, že vše, co se dostane dovnitř, uvnitř také zůstane. To je na jednu stranu dobrá zpráva, protože se nestane, že pokud by se něco dostalo do vagíny, dále by se to dostalo někam dál do těla.

 • První zmínka o vagíně zazněla v disneyovce!

  Nevěříte? Opravdu je tomu tak! Úplně první film, ve kterém zaznělo slovíčko vagína, byla disneyovka - konkrétně The Story od Menstruation, což je film pocházející z roku 1946.

 • Umí prdět!

  Zní to možná bláznivě, ale i tohle je pravda. Občas se stane, že se poševní stěny rozšíří, vtáhnou do sebe vzduch a ten následně vypustí, což vydá zvuk podobný prdu.

Sdílejte článek