Zapíchla růži do brambory a několik dní čekala. Co se stalo potom, ji stále ještě šokuje.

Královna květin. Rudá růže je nejoblíbenějším dárkem mužů ženám na světě. Tahle kráska ale za nedlouho ve váze odkvete a zvadne a na romantický dárek zbude pouhá vzpomínka. Americká žena ale udělala něco neuvěřitelného. Své květině navrátila kořeny a zachránila jí tím život. Jak to udělala? Můžete to zkusit také.

Pro nesmrtelnosti květiny není třeba žádného zvláštního vybavení, stačí jen to, co máme všichni v kuchyni a v zahradě. Vlastně ani tu zahradu není potřeba, stačí jenom květináč a trocha hlíny. Kromě toho ještě nůžky, uříznutou plastovou láhev a samozřejmě růži, kterou chceme zachránit. A pozor! Nesmíme zapomenout na bramboru. Ta je pro celou záchranu klíčová a životně důležitá.

Nezáleží na tom, zda pomocí tohoto postupu budete chtít zachránit právě růži nebo jinou květinu. Postup bude úplně stejný i u pivoňky nebo karafiátu. Brambora jim totiž dodá všechny potřebné živiny, které pro zakořenění nezbytně potřebují, takže je vysoká pravděpodobnost, že se vám tohle kouzlo vždycky povede.

Jak zachránit květinu

Postup je vlastně docela logický a přirozený. Musíte se ale na čas rozloučit s krásnými barevnými květy, které vaši rostlinku zdobí, stejně tak i se všemi listy. Ty by jí totiž při kořenění jenom zbytečně ubíraly potřebnou sílu a živiny.

První krok je proto pečlivě odstřihnout všechny listy a pod úhlem 45 stupňů odříznout květ spolu se čtyřmi centimetry stonku pod ním.

Do brambory vytvořte díru tak, aby nebyla skrz, ale aby v ní stonek květiny dobře a pevně držel. Pak vložte rostlinu do brambory a vložte do květináče zpola naplněného vrstvou kamínků a substrátem pro pěstování květin. Bramboru s květinou do ní usaďte a zasypejte ještě vrstvou hlíny.

Květináč přiměřeně prolijte vodou, aby byla půda vlhká a stonek svrchu zakryjte odříznutou plastovou lahví. Vytvoříte tak vlastně takový malý skleníček, který bude kořenící rostlinku udržovat pěkně v teple a vlhku.

Nezapomeňte pravidelně zalévat a nikdy květináč nenechat vyschnout na troud. Po několika dnech uvidíte, že začínají rašit nové mladé lístečky. To už máte vyhráno. Pak můžete odstranit láhev a nechat květinu znovu nádherně vykvést.