Zapíchla růži do brambory a několik dní čekala. Co se stalo potom, ji stále ještě šokuje.

Královna květin. Rudá růže je nejoblíbenějším dárkem mužů ženám na světě. Tahle kráska ale za nedlouho ve váze odkvete a zvadne a na romantický dárek zbude pouhá vzpomínka. Americká žena ale udělala něco neuvěřitelného. Své květině navrátila kořeny a zachránila jí tím život. Jak to udělala? Můžete to zkusit také.

Pro nesmrtelnosti květiny není třeba žádného zvláštního vybavení, stačí jen to, co máme všichni v kuchyni a v zahradě. Vlastně ani tu zahradu není potřeba, stačí jenom květináč a trocha hlíny. Kromě toho ještě nůžky, uříznutou plastovou láhev a samozřejmě růži, kterou chceme zachránit. A pozor! Nesmíme zapomenout na bramboru. Ta je pro celou záchranu klíčová a životně důležitá.

Nezáleží na tom, zda pomocí tohoto postupu budete chtít zachránit právě růži nebo jinou květinu. Postup bude úplně stejný i u pivoňky nebo karafiátu. Brambora jim totiž dodá všechny potřebné živiny, které pro zakořenění nezbytně potřebují, takže je vysoká pravděpodobnost, že se vám tohle kouzlo vždycky povede.

Čtěte také: Luxusnější a chutnější než drahé Raffaello: Nebezpečně chutný koláč s kokosem

Jak zachránit květinu

Postup je vlastně docela logický a přirozený. Musíte se ale na čas rozloučit s krásnými barevnými květy, které vaši rostlinku zdobí, stejně tak i se všemi listy. Ty by jí totiž při kořenění jenom zbytečně ubíraly potřebnou sílu a živiny.

První krok je proto pečlivě odstřihnout všechny listy a pod úhlem 45 stupňů odříznout květ spolu se čtyřmi centimetry stonku pod ním.

Do brambory vytvořte díru tak, aby nebyla skrz, ale aby v ní stonek květiny dobře a pevně držel. Pak vložte rostlinu do brambory a vložte do květináče zpola naplněného vrstvou kamínků a substrátem pro pěstování květin. Bramboru s květinou do ní usaďte a zasypejte ještě vrstvou hlíny.

Květináč přiměřeně prolijte vodou, aby byla půda vlhká a stonek svrchu zakryjte odříznutou plastovou lahví. Vytvoříte tak vlastně takový malý skleníček, který bude kořenící rostlinku udržovat pěkně v teple a vlhku.

Nezapomeňte pravidelně zalévat a nikdy květináč nenechat vyschnout na troud. Po několika dnech uvidíte, že začínají rašit nové mladé lístečky. To už máte vyhráno. Pak můžete odstranit láhev a nechat květinu znovu nádherně vykvést.