David Hampl
1 srpna, 2022
, ,

Mnoho hospodyněk si láme hlavu nad tím, jak prát kuchyňské závěsy a záclony, aby byly dokonale čisté. Ostatně obyčejný prací prášek nebo bělidla nejsou v tomto ohledu zrovna spolehlivým pomocníkem. Častokrát vyperou záclony jen tak, aby nezapáchaly, nebo nebyly viditelně špinavé, ale určitě jim nedodají potřebnou bělost.

Chcete-li, aby záclony byly svěží a sněhově bílé, pak musíte použít jiné metody. Prozradíme vám, proč při praní záclon může pomoci zejména obyčejná ústní voda. Skutečně nic víc nepotřebujete. Výhodou je, že tento postup je také velmi šetrný k životnímu prostředí i použitým látkám a vaše záclony vydrží dlouho v perfektní kondici.

https://sovkusom.ru/

Jak využít při praní ústní vodu?

Pokud jste tyl a záclony prali běžným práškem a skvrny jsou pryč, ale barva je stále velmi zašedlá, zkuste použít ústní vodu. Tento velmi levný a snadný způsob je schopen dodat látce opět zářivou bělost a svěžest. Hlavní je dodržet poměrně snadný postup.

https://sovkusom.ru/

Jak postupovat?

Nejprve je třeba sundat záclony nebo závěsy a setřást z nich prach. Poté je namočte do studené vody a k tomu přidejte jeden uzávěr vaší oblíbené ústní vody. Po 10-15 minutách je třeba tyl vypláchnout a vyprat záclony pomocí prášku nebo gelu určeného na dětské oblečení.

https://sovkusom.ru/

Jaký bude výsledek?

Po tomto velmi jednoduchém postupu můžete očekávat, že budou záclony opět zářivě bílé. Pamatujte, že tento typ bělení je ideální zejména pro šifon a tyl, protože právě tyto látky jsou velmi citlivé a nesnesou agresivní bělicí produkty, ani horkou vodu. Při máchání by se měly takové látky prát při teplotě ne vyšší než 40 stupňů, jinak látku poškodíte.

https://sovkusom.ru/

Bezpečnost především

Při praní záclon dbejte hlavně na vlastní bezpečí a dodržujte doporučená opatření. K nim patří především to, že byste měli mít navlečené ochranné rukavice, abyste se vyhnuli alergickým reakcím.

ZDROJ: sovkusom.ru

Sdílejte článek