Zátka na oleji má funkci, která vás zaručeně překvapí!

Rostlinný olej má v kuchyni každý z nás. Používáme ho na smažení, vaření i do salátů. Mnohdy stačí jen pár kapek, ale kvůli velkému otvoru nalijete do pánve nebo hrnce velké množství tuku. Na tento problém existuje velmi jednoduché řešení. Musíte jen použít jednu malou část lahve, kterou všichni vyhazují. Tento trik jistě neznáte, ale ušetří vám hodně peněz za olej.

Žádný nepořádek v kuchyni

U nové lahve stačí jen odstranit zátku. Nesmíte ji ale vyhodit. Místo toho ji otočte a vložte zpátky do lahve. Tento malý kroužek z plastu zajistí, že nebude při nalévání olej prskat všude kolem vás. To je velká výhoda, protože hodně lidem vadí právě to, že mají všude nepořádek při každém použití rostlinného oleje. Díky tomuto triku se vám to již nestane.

Vyzkoušejte trik ve své kuchyni

Obrácená zátka bude skvěle fungovat bez ohledu na to, co chcete s olejem dělat. Jestli máte doma novou láhev oleje, můžete to snadno vyzkoušet i ve své kuchyni. Nesmíte jen zapomenout, že ji nesmíte vyhodit. To je jediné, na co musíte myslet při koupi nového oleje. Potom už ho stačí používat jako obvykle.

Čtěte také: Proč mít roli toaletního papíru v lednici? Prozradíme vám to!

Přesné množství oleje pro každý pokrm

shutterstock.com

Ze zátky si vyrobíte malou nálevku, která bude skvěle fungovat při každém smažení nebo vaření. Díky tomu můžete olej dávkovat velmi přesně bez ohledu na to, co zrovna připravujete. V každém případě použijete správné množství oleje, takže s ním nebudete zbytečně plýtvat. Navíc budete zdravější, protože nebudete konzumovat větší množství tuku, než je nezbytně nutné.

Zdravý olej pro vaše jídlo

Olivový olej je velmi populární druh rostlinného oleje, který by neměl chybět v žádné kuchyni. Můžete na něm smažit, restovat zeleninu nebo ho používat do vynikajících salátů. Díky nálevce ze zátky navíc použijete jen malé množství olivového oleje. Malé množství vám postačí k tomu, aby ochutil italské saláty. Vyzkoušejte tento trik a budete mít mnohem chutnější pokrmy!