Zázrak jménem cibule pomůže ke kráse i zdraví

Cibule je v našich domácnostech základem každé kuchyně. Zároveň se o ní ale říká, že je zdravá. To ostatně věděli už naši předkové, kteří ji využívali jako přírodní léčivo. Tyto účinky nás už nepřekvapí. Využít se dá ale i k hubnutí, kráse, tlumení bolesti hlavy a dalším potřebám. Přečtěte si, k čemu všemu může obyčejná cibule sloužit.

Cibulová maska na krásu

Cibuli nemusíte použít jen v kuchyni nebo při nemoci. Své uplatnění díky obsaženým látkám najde i v koupelně jako pečující a zkrášlující přípravek. Skvěle funguje jako maska na vlasy. Tu připravíte tak, že vymačkáte cibulovou šťávu a nanesete ji na vlasy. Nechte ji působit asi 20-30 minut a poté smyjte. Vlasy umyjte běžně používaným šampónem a vysušte nebo nechejte volně uschnout. Uvidíte, že budou živější a lesklejší. Masku posle potřeby používejte pravidelně.

Zbavte se bolesti hlavy

Pokud vás trápí bolest hlavy, víte, jak tyto stavy znepříjemňují celý den. Díky cibuli se jí ale můžete poměrně rychle zbavit. Navíc se tak vyhnete užívání léků proti boleti, které tělo zbytečně zatěžují. I tady vám pomůže čerstvá cibulová šťáva. Tu ale oproti masce na vlasy rovnou vypijte. Úleva by se měla dostavit velmi rychle, a to díky obsahu fytoconcidů, které způsobují i známé štípání oči a slzení při krájení cibule.

Čtěte také: Vyberte si tašku a zjistěte, co vás v životě čeká

Cibulová polévka při hlídání hmotnosti

Cibule je skvělá rovněž při hubnutí. Přirozeně totiž aktivuje metabolismus a odstraňuje přebytečné tekutiny i nežádoucí toxiny z těla. Při hubnutí nebo hlídání váhy by proto neměla v jídelníčku chybět. Ještě efektivněji ale bude fungovat cibulová polévka, která dokonce usnadní i spalování tuků. K její přípravě budete potřebovat:

  • 6 cibulí
  • 2 rajčata
  • ½ hlávkového zelí
  • 2 papriky
  • velkého množství petržele

Zeleninu uvařte v hrnci do měkka a na závěr dochuťte podle chuti solí a pepřem. Tato polévka je při hubnutí ideální. Výsledky byste měli po pravidelné konzumaci brzy zpozorovat. Dokonce na této polévce můžete postavit týdenní dietní plán, který zaručí nejviditelnější výsledek.