Zázrak v džungli: Děti přežily 40 dní po havárii letadla a s sebou nesou poslední slova umírající maminky

Příběh čtyř dětí, které dokázaly přežít v amazonském deštném pralese po havárii letadla, se stal světovou senzací. Čtyři sourozenci ve věku od třinácti let do jednoho roku strávili čtyřicet dní čekáním na záchranu.

Boj o život a poslední slova matky: Magdalena Mucutuy Valenciaová a její děti

Podle nejnovějších informací se ukázalo, že jejich maminka, Magdalena Mucutuy Valenciaová, přežila nehodu a bojovala o život po dobu čtyř dnů, než nakonec zemřela. Před svou smrtí řekla něco svým milovaným dětem.

Čekání na záchranu: 40 dní v džungli a nečekaný objev

Děti s názvy Lesly (13 let), Soleiny (9 let), Tien Noriel (4 roky) a roční Cristin cestovali 1. května s matkou, průvodcem a pilotem v malém letadle Cessna 206. Krátce po vzletu však pilot oznámil problémy s motorem a letadlo se zřítilo do hluboké džungle. Průvodce a pilot při nehodě zahynuli. Předpokládalo se, že matka dětí zemřela ihned po havárii. Ale podle nejnovějších informací přežila Magdalena Valenciová havárii a bojovala o svůj život po dobu čtyř dnů.

Čtěte také: 6 tajemství, které je třeba znát, když Vás žene čas a Vy chcete vypadat dokonale, neboť Vás čeká výjimečná událost!

Zázrak zodpovědnosti: Lesly, starší sestra, udržuje své sourozence naživu

„Jediná věc, kterou Lesly, nejstarší z dětí, zatím objasnila, je, že jejich matka zůstala naživu čtyři dny a před svou smrtí jim řekla: ‚Jděte a zjistěte, kde je váš táta a co váš táta miluje.'“ Matka zřejmě odkazovala na jejich spojení s přírodou, protože děti pocházejí z domorodé komunity.

reuters

Zdravotní stav a radost z nalezení: Děti se zotavují a jsou v bezpečí po náročném přežití

Kolumbijské úřady intenzivně pátraly po těchto dětech po dobu 40 dní, a minulý pátek je konečně našly živé, což všechny překvapilo a potěšilo. Hlavně díky nejstarší dívce Lesly přežili, protože se starala o své sourozence a udržela při životě i nejmladší dítě. „Byly dehydratované, ale jejich celkový stav je přijatelný. Už nejsou v nebezpečí,“ uvedl ministr obrany Iván Velásquez. „Jsou trochu znepokojené z důvodu přítomnosti mnoha lidí kolem sebe, ale začínají se zotavovat a trochu mluví. Je obrovská radost je vidět takhle,“ dodal ministr na závěr své návštěvy u jejich lůžka ve společnosti prezidenta Gustava Petra a jeho rodiny.

Zdroj: blesk.cz, novinky.cz, tn.cz