Zázrak ve válce? Právě narozená dvojčata od náhradní matky se z válečné Ukrajiny dostala v pořádku do Polska!

Narození dítěte je nejkrásnější věc na světě. Alex Spektor a Irma Nuñez navíc očekávali dvojčata, která jim měla odnosit náhradní matka. Oba rodiče se už nemohli dočkat až největší okamžik jejich života nastane. Ve svých plánech však nepočítali s tím, že dojde k předčasnému porodu a k tomu začne na Ukrajině válka. Děti se narodily právě ve chvíli, kdy na Kyjev začaly padat bomby. Americký pár začal propadat panice a svůj příběh zveřejnil. Záchranná mise začala.

https://en.newsner.com/

Katyino komplikované těhotenství

Alex Spektor je původem z ukrajinského Kyjeva, ale žije s partnerkou Irmou Nuñez v Chicagu ve Spojených státech. Rozhodli se pro náhradní mateřství, ale už během těhotenství se vyskytly potíže. Katya, náhradní matka, měla komplikované těhotenství, nadto čekala dvojčata a riziko bylo o to větší. Do řádného termínu zbývalo ještě sedm týdnů, neočekávaně však začal porod a lékaři museli jednat rychle.

Ve válečné vřavě

Vzhledem ke komplikované situaci se děti narodily v kyjevské porodnici a musely být okamžitě umístěny do inkubátorů a připojeny na přístroje, které jim pomáhají s dechem i výživou. Narodily se předčasně, takřka o dva měsíce před termínem. Alex a Irma byli zděšeni, den po narození navíc začala na Ukrajině válka a jejich drobečci zůstali uvěznění přímo v centru bojů. Kolem porodnice začaly dopadat bomby a nepřátelské rakety, v okolí probíhalo ostřelování.

Čtěte také: Toto znamení zvěrokruhu je nejvíce nevěrné

https://en.newsner.com/

Zoufalí rodiče prosí o pomoc

Nedá se popsat panika obou rodičů, když se jejich děti den po narození ocitly na válečném poli. Svůj příběh zveřejnili, protože byli ze situace zcela bezradní. Moishe a Lenny, právě narozená dvojčata, potřebovala speciální péči, nebylo jisté, že jim bude v Kyjevě v takové chvíli poskytnuta. Rozhodli se proto pro nemožné, pro jejich záchranu. Na stránce GoFundMe se rozhodli získat finanční prostředky pro jejich evakuaci z válkou zasažené Ukrajiny.

Projekt Dynamo spouští záchrannou akci

Srdceryvný příběh amerických rodičů obletěl svět a naštěstí se dostal také k Bryanu Sternovi, veteránovi amerického námořnictva z projektu Dynamo, který funguje jako extrakční tým pro Američany ve válečných zónách. Bryan spustil „Operaci Gemini“, jak byla záchrana dvojčat z Kyjeva pojmenována. Tým se přesunul ze Spojených států do Polska a za asistence dvou lékařů, specialistů na neonatologii, zdravotní sestry a posádky sanitky se vydal na cestu z polsko-ukrajinských hranic až do Kyjeva.

https://en.newsner.com/

Po celou dobu v inkubátorech

Během třináctihodinové cesty byla dětem zajištěna péče v inkubátorech, přímo na hranicích pak čekal na příjezd dětí Alex. Během cesty se tým dostal do těsné blízkosti střelby, přičemž se vždy po výbuších otřásla zem, ale po vypjaté akci dvojčata bezpečně překročila hranici. Okamžitě byla předána do péče na neonatologické oddělení JIP v polské nemocnici. „Každá mise má svůj příběh, byla to obrovská zkušenost,“ dodává Bryan na adresu Moshe a Lennyho a připravuje se na další akci. Nyní jsou obě děti v pořádku na polském území se svými rodiči, příběh má šťastný konec díky nezdolné odvaze celého týmu i rodičům, kteří se rozhodli dokázat nemožné. Kromě dvojčat byly zachráněny ještě další dvě ženy, dítě a britský pár.