Zbavte se již na jaře plevele na celé léto!

Nikdo nechce na své zahradě více plevele, než je nezbytně nutné. Hlavně na chodnících nebo cestičkách je plevel velmi nepříjemný. Naštěstí existuje hned několik domácích metod, jak se ho zbavit. Některé z nich stačí udělat na začátku jara a užijete si většinu nebo celé léto bez nepříjemného plevele na zahradě. Poradíme vám, jak ho odstranit nejlépe.

Jedlá soda

Do mezer mezi dlaždicemi nasypte jedlou sodu. Jedlá soda je zcela ekologický produkt, který nebude ničit přírodu. Zároveň vám dá možnost, jak se zbavit plevele. Jakmile to budete dělat pravidelně, začne se postupně ztrácet a již se na daných místech nebude objevovat. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a uvidíte, že funguje skvěle a dlouhodobě.

shutterstock.com

Ocet

Smíchejte ocet s vodou v poměru 2:1 a důkladně promíchejte. Nalijte tuto směs do lahve s rozprašovačem a postříkejte plevel. Dávejte si pozor, aby se ocet nedostal na trávu nebo rostliny v blízkosti, protože je zničí. Proto byste měli počkat na den bez větru. Ocet dokáže dokonale spálit plevel bez ohledu na jeho druh a je naprosto ekologický. Navíc je i docela levný.

Čtěte také: Zářivě bílé záclony bez bělení? Je to možné díky tomuto triku

Mulčování

Nasekejte kopřivy na malé kousky a naneste je na místa, kde se plevel objevuje. Plevel zaručeně zmizí, protože kopřivy ho dokáží zaručeně zničit. Čerstvé kopřivy obsahují látky, které vás zbaví rostlin, které na své zahradě mít nechcete. Jestli se chcete zbavit kopřiv a zároveň plevele na chodníku, můžete vyzkoušet i tuto netradiční metodu.

Co byste neměli používat?

Hodně lidí používá na odstranění nechtěných rostlin na zahradě sůl. Tento prostředek je sice efektivní, ale používat byste ho neměli. Sůl sice zabije nežádoucí vegetaci, ale také poškodí kvalitu půdy. Zbytky soli také zůstanou na chodníku a mohou dokonce poškodit i samotný chodník. To zaručeně nechcete, protože skvrny od soli vyčistíte jen velmi těžko. Dalším řešením můžou být železné pomůcky, kterými se dá mech i jiný plevel dobře dostat pryč ze spár dlažby (viz obrázek výše). Odborníci také doporučují vysokotlaké vodní wapky.