Zbavte se nepříjemného zápachu u vás doma

Náš domov je naše království, kde se chceme cítit co nejlépe. Napomoci nám k tomu může nejen to, že náš byt či dům budeme udržovat v čistotě, ale také to, když nás po příchodu domů uvítá příjemná vůně. V obchodech sice není problém koupit nejrůznější vůně a osvěžovače vzduchu, ale tyto prostředky bývají často nejen nesmyslně drahé, ale obsahují také velké množství chemikálií, které mohou být pro citlivější osoby či malé děti potenciálně nebezpečné. Mnoho lidí tak při navozování voňavé domácí atmosféry dává přednost výrobě vlastních osvěžovačů z přírodních ingrediencí, které jsou zdravotně nezávadné, ekologické a voní často déle a intenzivněji než zakoupené prostředky.

Čistě přírodní prostředek

Obecně se ví, že vůně dokáží velmi pozitivně působit na naši náladu a zároveň nám pomohou zbavit se stresu a napětí. Pokud chcete využít těchto účinků aromaterapie a zároveň si celý domov krásně provonět, poradíme vám, jak si můžete vyrobit přírodní osvěžovač vzduchu. Na jeho přípravu budete potřebovat tři hrnky vody, čtyři polévkové lžíce jedlé sody, dvě kapky levandulového a eukalyptového organického éterického oleje. Výroba zabere jen několik málo minut, stačí všechny ingredience jednoduše smíchat v jakékoli nádobě a následně přelít do lahve s rozprašovačem. Následně nastříkejte malé množství osvěžovače nejen do vzduchu, ale například také na čalouněný nábytek či roličku toaletního papíru.

Odstraní nejen zápach, ale také nebezpečné mikroorganismy

Další výhodou tohoto osvěžovače je, že vzduch nejen provoní, protože absorbuje všechny nepříjemné pachy, ale také ho zbaví nejrůznějších choroboplodných zárodků, neboť většina éterických olejů má rovněž antiseptické vlastnosti. Vzhledem k tomu, že osvěžovač obsahuje pouze vodu, jedlou sodu a malé množství organických olejů, je naprosto bezpečný i pro velmi malé děti, těhotné ženy či alergiky. Pokud chcete, můžete samozřejmě s vůněmi experimentovat a místo eukalyptového a levandulového oleje použít například oleje z pomeranče, citronu a limetky, máty či granátového jablka.

Čtěte také: S těmito 5 triky se vaše koupelna bude lesknout jako nová