Zbavte se pigmentových skvrn pomocí domácího receptu

Hnědé skvrny na pokožce nechce mít na těle nikdo z nás. Bohužel s postupujícím věkem se u mnoha lidí objeví. Na trhu najdete hodně zázračných kosmetických produktů, které vás zbaví každého problému. Pravdou je, že vůbec v drogerii nemusíte utrácet své peníze. Existuje totiž způsob, jak se můžete skvrn zbavit a potřebujete na to jen dvě suroviny.

Původ stařeckých skvrn

Nadměrné opalování na slunci je prvním a hlavním důvodem, proč se vám vytvořily hnědé pigmentové skvrny na pokožce. Intenzivní UV záření je pro naši kůži škodlivé a po nějaké době začne reagovat tímto způsobem. Opálení vám po létě zmizí, ale tyto skvrny bohužel ne. Měli byste si proto dávat pozor na prevenci a používat dobrý opalovací krém.

Jsou skvrny nebezpečné?

Skvrny jsou většinou neškodné, ale není to pravidlem. Někdy mohou bohužel způsobit i vážné zdravotní problémy. Pozor si dávejte v případě, že nejsou symetrické, některé oblasti jsou tmavší než jiné nebo mají tmavší okraj. Jestli stále rostou nebo se během času mění, měli byste navštívit lékaře. A jestli vás bolí, tak samozřejmě běžte ihned za odborníkem.

Čtěte také: Zbavte se vrásek i tmavých kruhů pod očima za 2 týdny!

Jak se zbavit stařeckých skvrn?

https://www.shutterstock.com/

Vyzkoušejte jednoduchou směs, na kterou potřebujete jen dvě ingredience. Přišel s tím Doug Willen, který napsal knihu „Quantum Paleo“. Potřebovat budete cibulovou šťávu a jablečný ocet. Cibulová šťáva pomáhá odstranit jizvy z kůže. Jablečný ocet obsahuje látky, které pomáhají odstraňovat odumřelé vrstvy pokožky. Díky tomu získáte takový jemný peeling.

Vytvořte si zázračný prostředek

Nakrájejte čerstvou cibuli a rozmixujte. Potom ji smíchejte s ½ hrnku jablečného octa a důkladně promíchejte. Namočte vatový tampon do roztoku a každý den ho nanášejte na skvrny. Dělejte to 2-4 týdny každý den, dokud neuvidíte výsledky. Může to trvat i několik týdnů, ale zaručeně uvidíte výsledky a tato směs vás bude stát jen pár korun v porovnání s klasickou kosmetikou.