David Hampl
23 června, 2020

Koupíme si nové bílé prádlo a těšíme se, jak ho budeme stále nosit. Z jeho nošení jsme celí nadšení a nemůžeme se bílého prádla nabažit. Nosíme ho a pereme ho tak často, že postupem času nám začne žloutnout. Většinou to trvá delší dobu, ale u mnoha druhů textilu se tomu jednoduše nevyhneme. Za zažloutnutí nemusí vždy jenom čas, ale také špína a pot. Z toho důvodu je nutné prádlo často prát, aby vonělo a pachem neodrazovalo ostatní a nás samotné. Naučte se, jak efektivně vybělit bílé prádlo, aby bylo opět jako nové.

Opět čisté a zářivé

Krásné krajkové prádlo v jasných bílých barvách vypadá velmi vkusně a přitažlivě. Každá žena po takovém prádlu sní a každý muž chce v takovém prádle vidět ženu. Jenomže někdy se stane, že prádlo prostě zežloutne a ztratí na své kráse. Náročně se potom vrací svěžest a jasnost zažloutlému oblečení, ale když víte jak, není to žádný problém. Při řešení tohoto choulostivého problému vám může pomoci dehtové mýdlo a amoniak. Je ovšem nutné dodržovat pokyny.

Potřebný materiál

Nyní se podíváme, co dalšího je k této metodě potřeba. K perfektní očistě prádla, aby bylo opět jasné, bílé, zářivé a svěží budete potřebovat následující materiál: 200 g konvenčního dehtového mýdla, 3 lžíce amoniaku, sklenici alespoň 720 ml, houbičku nebo zubní kartáček a latexové rukavice. Vše buď máte doma nebo pořídíte v obchodě.

Návod na použití

Mýdlo nastrouhejte, vložte do sklenice, zalijte vodou a nechte 10 minut stát, následně opět promíchejte. Prádlo operte klasickým způsobem, potom ho dejte do lavoru se 2 litry horké vody a přidejte k tomu mýdlový roztok. Dejte si rukavice a v dobře větraném prostoru přidejte do lavoru amoniak. Prádlo musí být zcela ponořeno. Nechte ho tak aspoň 2 hodiny. Potom několikrát opláchněte pod čistou vodou, vyfoukejte a vyždímejte. Nakonec pověste a nechte usušit.

Sdílejte článek