Pokud Vás trápí stařecké skvrny a nevíte, jak se jich zbavit, jste tu správně. Vyzkoušejte různé varianty receptů ze surovin, které máte doma, nebo je levně koupíte v každém obchodě. Na pigmentové skvrny nejčastěji narazíte na rukách a obličeji, ale mohou se objevit na jakýchkoli částech lidského těla. Tyto skvrny jsou velmi nevzhledné a mohou potrápit mnoho žen. Vzniknout mohou hned z několika důvodů, kterými nejčastěji jsou:

  • opalování
  • těhotenství nebo užívání hormonální antikoncepce
  • vyklubat se mohou ale také z jizviček po akné
  • mohou být důsledkem i nezdravého životního stylu a stresu

Úplně nejčastěji se však pigmentové skvrny objevují při nadměrném slunění. Když není Vaše pokožka dostatečně chráněná opalovacími krémy, buňky začnou aktivně vytvářet pigment, kterému se říká melanin. A právě ten může za vznik pigmentových skvrn. Nemusíte se jich zbavovat drahými krémy, které mnohdy nefungují úplně, postačí Vám pár levných surovin, které máte doma, nebo je jednoduše koupíte.

Vyzkoušejte kořenovou petržel a citron

Na tento domácí recept Vám postačí pouze tři suroviny, kterými jsou 1 hrnek studené vody z kohoutku, 2 polévkové lžíce nastrouhané kořenové petržele a 1 čajová lžička citronové šťávy.

Vodu s petrželí dejte do kastrůlku a nechte projít bodem varu. Vařte zhruba 15 minut. Poté nechte tento odvar zcela vychladnout. Až vychladne, sceďte jej přes síto, přidejte citronovou šťávu a uchovávejte v lednici. Odvarem namažte pigmentové skvrny každé ráno a každý večer. Tento postup opakujte tak dlouho, dokud skvrny úplně nezmizí.

Pomůže Vám i olivový olej s cukrem

Nachystejte si 2 polévkové lžíce krystalového cukru a 3 polévkové lžíce olivového oleje. Obě tyto suroviny smíchejte v mističce. Míchejte tak dlouho, dokud se cukr v oleji úplně nerozpustí. Potřebujete úplně hladkou směs. Až se Vám podaří směs nachystat, naneste olivový olej s cukrem na místa postižená pigmentem. Nechte směs 10 minut působit. Potom ji důkladně opláchněte vlažnou vodou a jemně osušte ručníkem, abyste si místa nepodráždili nebo nesedřeli. Můžete si potom skvrny namazat neparfémovaným krémem.

Sdílejte článek