Zbavte se vodního kamene v toaletě během jediné noci

V koupelně a na toaletě se velmi snadno vytvoří vodní kámen, protože zde neustále používáte vodu. Skvrny jsou velmi nevzhledné a běžné prostředky je většinou neodstraní. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, který vás může těchto skvrn zbavit za jednu noc. Musíte ho ale znát a správně provést. Ukážeme vám, jak na to!

Jak se zbavit skvrn od vodního kamene?

V první řadě musíte odstranit ze záchodové mísy vodu. Nejlépe to uděláte tak, že uzavřete přívod vody a vyprázdníte nádržku. Tím se hodně sníží hladina vody v míse. Zbytek vody můžete vysát pomocí staré houbičky na nádobí. Pár minut můžete také pohybovat záchodovou štětkou, protože to pomůže snížit hladinu vody. Použít můžete také kelímek od jogurtu (a gumové rukavice).

Některé metody nevyžadují, abyste vypustili veškerou vodu. Nebudou ale tak efektivní a rychlé jako tato metoda. Navíc budete potřebovat jen pár ingrediencí, které máte neustále doma. Prostředek na vyčištění vodního kamene ze záchodové mísy vás bude stát jen pár korun a pár minut práce. Podívejme se, co musíte dále udělat.

https://smakdnia.pl/
https://smakdnia.pl/

Domácí metoda na odstranění vodního kamene v toaletě

Svařte 200 ml 9% octa a 500 ml vody. Počkejte 10 minut, aby voda nebyla příliš horká. Do misky nasypte ¼ šálku kyseliny citronové a 2 lžíce jedlé sody. Suchou směs zalijte vodou s octem. Tato jedinečná směs bude pro vodní kámen čisticí bombou.

https://smakdnia.pl/

Směs jednoduše nalijte do záchodové mísy nebo ji naneste pomocí toaletního papíru na místa, která potřebujete vyčistit.

https://smakdnia.pl/

Nechte vše působit přes noc. Nesmíte samozřejmě během noci jít na záchod, jinak to nebude fungovat. Druhý den ráno stačí toaletu jednoduše očistit záchodovou štětkou a spláchnout.

https://smakdnia.pl/

Toaleta bude křišťálově čistá a sněhově bílá! Jedlá soda, kyselina citronová i ocet mají bělicí vlastnosti.

https://smakdnia.pl/

Když se spojí dohromady, získáte velmi silný prostředek, který si poradí s každou skvrnou.

Zdroj: smakdnia.pl/