Zdravotní sestra porušila předpisy, díky jejímu zásahu dnes obě dvojčata žijí!

Příběh se odehrál před více než 20 lety, ale dává naději ještě dnes. Čekat dítě je radost, o to větší, když se jedná o dvojčata. Briel a Kiri však neměly to štěstí a narodily se předčasně. Nebýt jedinečného skutku zdravotní sestry nemusel příběh skončit šťastně. Dívenky se totiž narodily už ve 28. týdnu těhotenství a jejich život visel na vlásku. Zdravotní sestra věděla, že musí pro jejich záchranu udělat vše. A namísto nařízení a pouček se raději řídila svým vlastním srdcem a city.

https://pukuotukas.com/

Ani ne kilové uzlíčky

Nad radostným očekáváním se objevily černočerné mraky a strach z toho, že děťátka nepřežijí. Briel a Kiri se narodily ve 28. týdnu těhotenství a lékaři dělali pro jejich záchranu vše. Vážily každá pouhých 900 gramů a byly okamžitě umístěny do inkubátorů, aby byly zajištěny jejich základní funkce. Obě byly v oddělených inkubátorech, protože se lékaři obávali křížené infekce, která by mohla být pro ně fatální. U takto narozených dětí je nutné zajistit sterilní čistotu.

https://pukuotukas.com/

Srdce je víc než pravidla

Po pár dnech začala Briel sílit, holčička dobře reagovala na poskytovanou zdravotní péči a lékaři byli optimističtí ohledně jejího vývoje. Zdálo se, že je vše na nejlepší cestě. U druhé dívky se naopak obávali nejhoršího. Kiri nepřijímala potravu, byla zesláblá a zdálo se, že nepřežije.

Čtěte také: Mladý hrdina vběhl do hořícího domu a zachránil tři děti!

https://pukuotukas.com/

Ve 28. týdnu jsou předčasně narozená miminka velmi zranitelná a Kiri byla den za dnem slabší. Právě to byl impuls pro zdravotní sestru, která se na oddělení intenzivní péče pro novorozence o dvojčátka starala. Kiri vyňala z inkubátoru a položila holčičku vedle sestry. Věděla, že porušuje předpisy, ale byla si jistá, že tento krok bude pro dvojčata přínosem.

https://pukuotukas.com/

Láskyplné sesterské objetí

Jaké bylo překvapení pro veškerý personál, když silnější Briel objala malou sestřičku a druhé dívence se začalo dařit lépe. A nejen to! Začala přijímat potravu a během několika málo dní se její stav začal lepšit.

https://pukuotukas.com/

Dnes je oběma dívkám přes dvacet let a jsou nerozlučnou dvojicí, která nedá na sebe dopustit. Zdravotní sestra zasvětila celý svůj život péčí o novorozence a dodnes na sesterské, a hlavně léčivé, objetí nezapomněla.

https://pukuotukas.com/