Že jsou kyselé? To by vám rozhodně vadit nemělo. Citrony jsou velmi prospěšné pro vaše zdraví. Dokonce můžeme říci, že umí i zachránit život. Takto účinné jsou látky, které obsahují. Proč je pravidelně jíst? -
Menu

Že jsou kyselé? To by vám rozhodně vadit nemělo. Citrony jsou velmi prospěšné pro vaše zdraví. Dokonce můžeme říci, že umí i zachránit život. Takto účinné jsou látky, které obsahují. Proč je pravidelně jíst?

Citron je považovaný za přírodní lék, který pomáhá zlepšovat a napravovat imunitní systém. Jak už bylo zmíněno výše, je bohatým zdrojem velmi silných antioxidantů. Díky tomu je toto ovoce schopné očistit krev a cévy v lidském těle. Víte ale, že citron lze upravit a jeho účinky se pak znásobí? Čtěte dále.

Léčivá síla z mrazáku

Pořídíte si citron, část jej zpracujete, ale co se zbytkem, resp. nenačatými kusy? Je prokázáno, že než čerstvé, jsou mnohem zdravější citrony mražené. Víte proč? Jde o citronovou kůru. Když citron zamrazíte, můžete ho potom sníst spolu s kůrou, která v sobě obsahuje 5krát někdy až 10krát více vitamínů než za čerstvého stavu. Kůra je velmi často vyhazována, neboť je považována za zbytečnou a odpadovou. Opak je ovšem pravdou, neboť kůra má svou důležitou roli.

Díky této mražené vychytávce, je citron schopný čistit krev a stimulovat funkce vylučování toxinů z těla. Což je potřeba, v opačném případě by se nám v těle hromadily nečistoty. Hlavní ovšem je, že tímto způsobem lze zabránit mnoha srdečním onemocněním.

Bakterie a viry nemají šanci

Díky svým užitečným vlastnostem dokáže citron spolehlivě ničit škodlivé bakterie a viry. Pomáhá odstraňovat nebezpečné mikroby a parazity z gastrointestinálního traktu, čímž se zlepšují jeho funkce. Zároveň také pomáhá při zpracovávání potravy a pomáhá se vstřebáváním živin.

Mnoho pozitivních účinků

Je evidentní, že pozitivních účinků má citron mnoho. Pojďme se podívat ještě na další. Konzumace mraženého citronu, resp. mražené citronové kůry pomáhá v boji s ledvinovými kameny. Přesněji řečeno, pomáhá s jejich rozpouštěním. Vzhledem k vysokému obsahu vitaminu C pomáhá zpomalovat proces stárnutí a také zvyšuje produkci kolagenu.

Existuje předpoklad, že látky, které jsou v citronech přítomné, mohou být přínosným pomocníkem v boji proti rakovině. Pomáhají ničit rakovinové buňky a současně zachovávají zdravé buňky bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Samozřejmě se nejedná o fakt, který by byl vědecky dokázán. Je to pouze předpoklad, a tudíž v případě jakýchkoliv problémů je potřeba kontaktovat odborníka (lékaře).

Jakým způsobem citrony mrazit

O tom, že mražený citron může být pro lidský organismus velmi užitečný už víme. Je ovšem potřeba také vědět, jak správně citron zamrazit. Způsobů je několik, ale my si představíme jen ty nejdůležitější.

Nejsnadnějším způsobem je: pořádně omýt citrony, osušit a na několik hodin vložit do mrazáku. Následně je potřeba oškrábat kůru i s dužinou, které se báječně hodí do spousty pokrmů. Jídlu to dodá lehké citronové aroma, báječnou chuť a zvýší hodnoty vitamínů. Dalším způsobem je nakrájet citron na plátky, poskládat na talíř či tácek a vložit na několik hodin do mrazáku. Plátky se výborně hodí na ochlazení nápojů. Možností je také samostatně zmrazit kůru a citronovou šťávu.

Samozřejmě, chcete-li aby účinek citronů byl maximální a efektivní, je potřeba citrony konzumovat pravidelně. Důležitá je ovšem míra, neboť nic se nemá přehánět. Každopádně se jedná o výborné a zdravé zpestření Vaší stravy a životního stylu.

1
2
Tisk
Nezařazené

Zavolala mi kamarádka a poradila tento unikátní nápoj z lněných…

Trápí vás celulitida nebo kila navíc a nevíte, co s tím máte dělat? Chcete se dostat do letní formy zbavit se…
Nezařazené

Co mladý muž dokázal vytvořit? Kotel, který nikdy nespaluje, nemá…

Máte zahradu a zajímá vás kompostování? Chtěli byste se dozvědět něco nového a třeba se inspirovat pro stavbu nového kompostu?…
Nezařazené

Znáte tento plevel? Nevyhazujte ho, je to jedna z nejlepších…

Rádi zahradničíte nebo jen tak rádi pracujete na zahradě či na poli? Rádi pěstujete rostlinky v květináčích? Pokud ano, pak je…
Nezařazené

Tato báječná pochoutka z pečených jablek a slaniny dokonale provoní…

Přemýšlíte nad tím, co připravit na večeři nebo nedělní oběd? Chystá se k vám návštěva a vy byste ji rádi pohostili…
Nezařazené

Babička mě naučila tento nejlepší recept. Nepečený smetanový dezert s…

Máte chuť na něco dobrého? Honí vás mlsná a rádi byste vyzkoušeli něco nového? Dáváte přednost domácím produktům namísto kupovaným…
Nezařazené

Každý si myslel, že nejvíce ohrožení jsou pouze lidé v…

Koronavirus zabíjí jen staré a nemocné. To se aspoň všeobecně předpokládá. V posledních dnech se ale stále více po celém…