Že jsou kyselé? To by vám rozhodně vadit nemělo. Citrony jsou velmi prospěšné pro vaše zdraví. Dokonce můžeme říci, že umí i zachránit život. Takto účinné jsou látky, které obsahují. Proč je pravidelně jíst? -
Menu

Že jsou kyselé? To by vám rozhodně vadit nemělo. Citrony jsou velmi prospěšné pro vaše zdraví. Dokonce můžeme říci, že umí i zachránit život. Takto účinné jsou látky, které obsahují. Proč je pravidelně jíst?

Jste nachlazení a potřebujete se brzy dostat do formy? Nechcete ovšem do sebe ládovat žádnou chemii ve formě nejrůznějších prášků? Vyzkoušejte citrony. Trpíte cukrovkou a rádi byste se s ní nějak vypořádali? Vyzkoušejte citrony. Máte kocovinu po dlouhém a propařeném večeru? Zkuste citrony. Jak je vidět, citrony mohou působit jako zázračný lék na všechno. V mnohých případech tomu opravdu tak je. Díky vitaminu C má citron jednu z nejúčinnějších zbraní proti zdravotním a lidským neduhům. Pojďme to trochu omrknout.

Malé, žluté, kulaté a kyselé

O výhodách a kvalitách citrusů jste jistě všichni slyšeli. Když se řekne citrus, většina lidí si představí citron. Malé kulaté žluté ovoce, které je svou kyselostí známé po celém světě. A právě o tom bude dnes řeč.

Užitečný doplněk domácnosti

Současná moderní kuchyně se bez kvalitních citronů neobejde. Používají se do spousty pokrmů a jsou úžasným osvěžovačem chuti. Citron představuje symbol zdraví, svěžesti a síly, proto je tak oblíbenou potravinou zdravého životního stylu. Stejně tak se citrony hodí i do lékárničky, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Samotný citron by Vám byl asi k ničemu, jde spíše o citronovou šťávu a kůru, která je velmi důležitá a mnohdy přínosná pro lidské zdraví a organismus. Citrony jsou bohaté na:

  • vitamíny
  • antioxidanty

a jsou k dostání prakticky celý rok. Žijete-li někde v exotické zemi, nebo rostou Vám citrony přímo na zahradě, máte to snadnější. My smrtelníci ze střední Evropy si musíme pro dovážené citrony do obchodu. Možností je samozřejmě vypěstovat citrony doma, na domácím citrónovníku, ale o tom dnes řeč nebude.

O tom, že citrony jsou velmi užitečným zdravým ovocem nemusí být řeč, to je všem jasné. Věděli jste ale, že toto báječné ovoce v sobě skrývá mnohem větší sílu a užitek? Pokud ne, pozorně čtěte dále, poradíme Vám, co a jak.

Citronová šťáva, vitamin C a výhody pro lidský organismus

Velmi často se citrony zpracovávají jako citronová šťáva. Když ji zředíte s vodou a přidáte trochu medu, dostanete úžasný nápoj, který Vás osvěží. Jeho zázračná a léčivá síla existuje díky tomu, že citron je nejbohatším zdrojem vitaminu C. Mimoto obsahuje mnoho minerálů:

  • hořčík
  • draslík
  • vápník

S citrony se setkáte téměř v každé domácnosti. Patří do základní ovocné výbavy každé stravy. Víte, že mají báječný vliv na lidské tělo? Vzhledem k tomu, že jsou známé svou kyselostí, nemusí být pro všechny lidi přímo oblíbené, nicméně jejich pozitivní vliv na tělo je nepopsatelný.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
ZDRAVÍ

Slavný, uznávaný chirurg řekl pravdu o coronaviru: Toto jsou věci,…

Coronavirus je v posledních týdnech nejčastěji vyhledávané slovo na světových internetových portálech. Média jsou zprávami a informace o této chorobě plná…
ZDRAVÍ

Stačí pouze 2 kapky tohoto do uší a až 97%…

Máte problémy se sluchem? Už neslyšíte tak, jako dříve a rádi byste s tím ještě něco dělali? Nechcete, aby vám cokoliv…
ZDRAVÍ

Zapište si tento recept, než bude smazán. Tento starý návod…

Trápí vás nějaká nemoc a nevíte už, co s tím máte dělat? Lékař vám není schopný nic kloudného říci a vy…
ZDRAVÍ

Objednala se k pravidelnému barvení vlasů, ale její kadeřník objevil…

Představte si, že jde ke kadeřníkovi, aby vám udělal nový úče, obarvil vám vlasy a pěkně vás nastrojil. Těšíte se…
ZDRAVÍ

Ideální váha: Kolik byste měli správně vážit při vaší výšce?

Také se neustále trápíte s váhou? Stále přibíráte nebo shazujete a vaše tělo včetně vás samotných, je z toho šíleně zmatené? Není…
ZDRAVÍ

Zvláštní léčivá síla těchto bodů na ruce funguje už stovky…

Už jste někdy slyšeli o akupresuře a reflexních bodech? Že ne? Pak je možná právě ten nejvyšší čas, abyste se…