Ze špinavého kamionu za milion Kč se podařilo vytvořit něco mimořádného: Manželský pár měl šílený nápad, kterému nikdo nevěřil – DNES mají úžasné pojízdné bydlení!

Máte někdy chuť udělat něco nevšedního, něco, co se vymyká zarytým konvencím a kvůli čemu se na vás ostatní budou dívat skrze prsty? Pokud ano, pak pro vás bude příběh tohoto muže rozhodně inspirující. Pokud k tomu nikdy chuť ani náladu nemáte, pak vás možná tento příběh nakopne a řekne vám, že život je příliš krátký na to, abychom neustále na něco čekali. Muž se nebál koupit starý, opuštěný a špinavý kamion, aby z něj v podstatě za pakatel udělal něco mimořádného. Dnes mu jeho nápad závidí lidé široko daleko.

Největší životní investice

Nákup domu nebo bytu je pravděpodobně největším výdajem během našeho života. Jen málokdo koupí za svůj život něco dražšího, než je dům. Jsou ovšem lidé, kteří dávají před domem přednost raději krásným rychlým a luxusním vozidlům. Jsou ovšem lidé, kteří na to jdou jinak. Tak například tento muž vzal téměř všechny své úspory a pořídil si starý a špinavý kamion. Lidé kroutili na začátku hlavou, když pak ale zjistili, co s ním muž provedl, nestačili zírat.

Netradiční způsob bydlení

Iona a Martin se rozhodli svůj domov vyřešit poněkud netradičním způsobem. Vzhledem k tomu, že velmi rádi cestují po světe, rozhodli se spojit cestování a domov v jedno. Řešením tedy bylo najít možnost, jak cestovat a zároveň bydlet ve svém. Vzali tedy něco přes milion a pořídili si kamion. Tento nákladní vůz byl dříve používán na přepravu chleba a nyní patří páru, který se s ním rozhodl projet svět a bydlet v něm.

Čtěte také: Na 40 m² je vše, co člověk potřebuje k životu. Dům si lze objednat na klíč

Plně vybavený dům

Samozřejmě museli na kamionu a jeho úpravě trochu zapracovat. Práce jim zabraly celé 4 měsíce, během kterých pracovali ve dne v noci. Práce se však vyplatila, protože nyní mají mnoho prostoru s vysokým stropem, lednici, krásnou ložnici, mnoho pohodlného, moderního vybavení a mnoho úložného prostoru. Mají zde dokonce sporák a plně vybavenou kuchyni. Jejich koupelna je moderní a v obývacím pokoji rozhodně nechybí krásná pohovka. A aby to nebylo málo, zvenčí vypadá kamion úplně jinak.