Redakce ProSvět.cz
19 prosince, 2018

Napadlo vás někdy použít zelné listy na bolavé klouby? Ne? Nedivím se, pro mě to také byla naprostá novinka! S tímto léčebným postupem mě seznámila moje babička, která odjakživa preferovala přírodní léčbu před pomocí nejrůznějších prášků a mastiček z lékárny. I když jsem tomu zpočátku příliš nevěřila, opravdu to funguje.

Zelné listy vám skutečně mohou ulevit od nepříjemných bolestí kloubů, které čas od času dokážou nepěkně potrápit snad každého z nás. Sama moc dobře vím, jaké to je, když se klouby začnou ozývat - člověk kolikrát pro samou bolest nemůže pracovat, bolest ho budí ze spaní a úleva nepřichází a nepřichází...

Proč právě zelné listy?!

Možná si teď pohráváte s otázkou, proč právě zelí a jeho listy. Věděli jste, že tahle na první pohled obyčejná zelenina v sobě ukrývá celou řadu zdraví prospěšných látek, díky kterým nám může pomoci s několika zdravotnímu neduhy a obtížemi? Jako třeba s bolestí kloubů, což je téma, kterému se chci v dnešním článku věnovat.

Zelné listy mohou pomoci zmírnit zánět a potlačit jeho příznaky, které se projevují nejen bolestí, ale třeba i otokem nebo zarudnutím v postižené oblasti.

Jak si s pomocí zelných listů ulevit od bolesti kloubů?

Je hned několik způsobů, s jejichž pomocí a samozřejmě s pomocí zelných listů, o které tu jde především, ulevit od nepříjemné bolesti. Pojďme si je tedy společně představit!

Způsob první

Nakrájejte listy zelí na drobné proužky, dejte je do misky a poté vložte do mikrovlnky. Ohřejte je po dobu 5ti minut, poté vyjměte a v misce smíchejte se lžičkou medu. Směs poté aplikujte na místo,které vás bolí a omotejte obvazem. Ideální je tuhle proceduru provádět na noc a nechat listy s medem působit přes celou noc, ráno poté stačí sejmout a opláchnout.

Způsob druhý

Smíchejte lžíci medu, lžíci hořčice, tři čajové lžičky kafrového oleje. Tuhle směs poté namažte na list zelí a ten si přiložte na místo, ve kterém vás sužuje bolest. Omotejte obvazem a nechte působit minimálně 4 hodiny.

Sdílejte článek