David Hampl
26 října, 2019

Bytová krize je něco, co vrcholí již několik let. A to nejenom u nás, ale i na řadě dalších míst celého světa. Co to pro běžné lidi znamená? Že je běžné bydlení zcela nedostupné. A to jak proto, že ceny bytů a domů jsou velmi vysoké. Kdo hledá řešení, musí často improvizovat. Cestou k domovu není jenom volba pronájmu. Může to být i něco jiného. Tato žena samoživitelka ukazuje, že se dá bydlet i ve starém kontejneru.

Bydlení ve starém kontejneru je netradiční

Žena nevěděla, co budete dělat. Na pořízení klasického domu neměla a pronájem nemohla sehnat. Tak se rozhodla pro nečekaný krok. Tato matka samoživitelka se rozhodně pro bydlení ve starém kontejneru. Když to někomu řekne, myslí si lidé, že je bezdomovkyně. Tak tomu ale není. Starý vysloužilý kontejner nahradil klasickou hrubou stavbu, jako je tomu u běžných domů. Uvnitř to potom vypadá naprosto běžně.

Vše svépomocí

Bylo jasné, že když žena nemá na své vlastní bydlení, nebude mít ani na rekonstrukci starého kontejneru a k jeho přeměně na domov. A tak se rozhodla, že vše zvládne svépomocí. I když jí někteří říkali, že si vzala velké sousto, pustila se do toho s vervou. A jak se postupně ukazovalo, výsledek začínal být opravdu povedený.

Kontejner nabízí vše, co ona i její děti potřebují

Když byly práce u konce, pochlubila se tím, co vše zvládla. A mnoha lidem doslova spadla brada, jelikož daný kontejner nabízí vše, co je k plnohodnotnému bydlení potřeba. I když nelze čekat luxus, celý prostor je vybaven velmi účelně a prakticky. I když je obytná plocha malá, je zde dostatek místa a nikdo se nikdy netísní. Kontejner tak dokáže nahradit běžný menší rodinný dům. A jeho cena? V porovnání s klasickou nemovitostí téměř nulová. Podívejte se na video níže a přesvědčte se o tom, že i ve starém kontejneru se dá bydlet. Důležité je umět řešit krajní situace, mít jasnou vizí a za tou si jít. Tato žena si zaslouží obdiv. Ne proto kde žije, ale proto co dokázala.

Sdílejte článek