Zemřel Roman Čechmánek (†52), Legendární Hokejový Brankář a Mistr světa z Nagana

Smuteční zpráva zasáhla hokejový svět a fanoušky po celém světě. Ve věku pouhých 52 let nás opustil Roman Čechmánek, bývalý vynikající brankář, Olympijský vítěz z Nagana v roce 1998 a trojnásobný mistr světa. Bohužel, okolnosti jeho náhlého úmrtí zůstávají záhadou.

Roman Čechmánek, rodák ze Zlína, prošel během své kariéry mnoha významnými okamžiky. Zazářil na nejprestižnějších hokejových turnajích a získal srdce fanoušků po celém světě. Jeho výkony na ledě byly vždy pozoruhodné, ať už bránil barvy svého týmu či reprezentoval svou zemi na mezinárodní scéně.

Kromě svého hokejového talentu byl Roman Čechmánek také otcem tří dětí: synů Jakuba, Romana a dcery Kateřiny. Jeho syn Roman následoval v otcových stopách a v minulé sezóně nastupoval za prvoligový tým Zlín. Otec byl pro něj nejen mentorem, ale i vzorem. V této těžké chvíli vzpomínáme na Romana Čechmánka a přejeme jeho rodině a blízkým silu vůči této ztrátě.

Čtěte také: Zpívající buldoček se stal hvězdou internetu

Roman Čechmánek se po skončení své skvělé hokejové kariéry věnoval trénování mládeže v Uherském Hradišti, kde předával své znalosti a vášeň pro hokej dalším generacím. Jeho odkaz zůstane žít ve světě hokeje i nadále.

Nezapomenutelné jsou také jeho úspěchy na ledě. Roman Čechmánek získal zlatou olympijskou medaili na Hrách v Nagano v roce 1998, kde se střetl s fenomenálním Dominikem Haškem, a přesto dosáhl na vrchol. Třikrát se stal mistrem světa, a to v letech 1996, 1999 a 2000. Spolu se svým týmem Vsetín slavil pětkrát titul v české extralize, což byla doba fantastických úspěchů pro český hokej.

Roman Čechmánek si také vyzkoušel hokejovou ligu NHL, kde hájil barvy týmů Philadelphia Flyers a Los Angeles Kings. Po návratu do Evropy v roce 2004 zakončil svou kariéru po sezóně 2008/09, kdy hrál za Třinec.

Po ukončení hokejové kariéry se Roman Čechmánek pokoušel podnikat, ale bohužel neúspěšně. Dlužil peníze a objednával služby, ačkoliv věděl, že své závazky nebude schopen splatit. V červnu tohoto roku mu olomoucký vrchní soud udělil tříletý trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na pět let za podvod.

Dnes vzpomínáme na Romana Čechmánka s respektem a úctou k jeho skvělé kariéře a příspěvku k českému hokeji. Jeho památka zůstane žít v srdcích všech hokejových fanoušků. Roman Čechmánek nás opustil, ale jeho odkaz zůstane v naší paměti navždy.

Zdroj: isport.blesk.cz