Žena má pocit, že v 60 letech její život již skončil. Je to pravda?

Ženy v pokročilém věku, kterým odletí děti z rodinného hnízda, mají tíživý pocit. Myslí si, že jejich život ztratil smysl a již není zapotřebí, aby o sebe pečovaly nebo se o něco snažily. To ale není pravda. Život může být nádherný a šťastný, i když dosáhnete věku 60 let. To platí pro každou ženu. Nesmíte jen ztrácet standard a neustále myslet na to, že ještě nejste po smrti.

https://www.pexels.com/

Nezapomínejte o sebe pečovat

Nebarvené vlasy se snadno začnou barvit do šedivého odstíny a odrosty vlasů nikdy nevypadají dobře. Čistění obličeje pro vás možná také není důležité. Make-up jste neviděla celé měsíce a celý den trávíte jen v pyžamu. Takto rozhodně nemusí vypadat zbytek vašeho života, který strávíte v důchodu. Nezanedbávejte se a uvidíte, že budete mnohem šťastnější.

Zajděte si ke kadeřníkovi a nechte si trochu oživit účes. Vytvořte si dobrou ranní rutinu, kterou budete dodržovat. Čištění zubů, česání vlasů, čištění obličeje atd. Šatník je další oblast, se kterou byste si měla poradit. Odložte pyžamo. Nemusíte doma chodit v kostýmku, ale oblékněte se vždy pohodlně, prakticky a čistě. Oblečení je důležité pro to, abyste se cítily dobře vy i lidé ve vašem okolí.

https://www.pexels.com/

Důchodem život rozhodně nekončí

Některé ženy mají silný pocit, že v důchodovém věku nemají žádný smysl života. Není to ale pravda. Můžete konečně rozvíjet všechny koníčky, na které jste nikdy dřív neměla čas. Nezáleží na tom, jestli půjde o cestování, knihy, zahradničení nebo cokoli jiného. Konečně na to máte čas, protože jsou děti venku z domu a nemusíte chodit do práce.

Užívejte veškerého času, který nyní máte pro sebe. Jednou za čas nabídněte pomoc svým dětem s vnoučaty. Naučte se rozplánovat si čas během každého dne a najednou zjistíte, že máte neustále práci. Organizace času pro vás bude nejlepší. A klidně si plánujte i péči o sebe. Je to důležitá věc, na kterou nesmíte nikdy nezapomínat.

Zdroj: nor-info.ru