Žena našla malého a opuštěného psa přivázaného ke stromu

Mnoho lidí si neuvědomuje, jakou zodpovědnost si přináší domů společně se štěnětem. To je obrovská škoda a chyba, která může stát malé nevinné zvíře život. Bohužel hodně lidí (z nějakého důvodu) není schopna ho prodat jiným lidem nebo s ním zajít do útulku. Místo toho psi vyhodí u silnice nebo je někde přiváží ke stromu. V takovém případě jim ovšem podepisují rozsudek smrti.

Krutost lidí nezná mezí

Na kraji silnice se nacházel také malý pejsek, kterého v útulku nakonec pojmenovali Beruška. Nacházel se blízko útulku pro zvířata, ale až tam se původní majitel nedostal. Místo toho ho uvázal jen pár metrů od útulku ke stromu. Možná doufal, že si ho někdo z pracovníků útulku všimne a přijdou ho zachránit. Nakonec měl naštěstí pravdu. Jedna z pracovnic jménem Kim si ho všimla a postarala se o jeho záchranu. Kdyby to neudělala, pes by u stromu mohl i zemřít.

Pes byl neuvěřitelně klidný

Štěně sedělo u stromu velmi klidně a pravděpodobně jen čekalo, až se vrátí jeho majitel. Ten se již bohužel neukázal. Je naprosto pochopitelné, že po příchodu do útulku byl trochu nedůvěřivý k lidem, protože stále čekal na svého člověka. Jednalo se o malé štěně, které jistě vůbec nechápalo situaci. Beruška se snažila vše pochopit a útulek se snažil, aby jí celý proces usnadnil. Bohužel ani její pobyt v útulku nebyl bez problémů. Útulky jsou totiž v dnešní době naprosto plné.

Čtěte také: Rodinné tajemství odhaleno: Proč jsou babičky z matčiny strany vstřícnější než ostatní? Odpověď překvapí!

Psí útulek ho přijal, i když neměli místo

„Zvířecí útulek ho vzal pod ochranu, i když pro ní opravdu nebylo místo,“ napsal útulek na své sociální sítě. Zároveň se snaží vyzývat každého, aby neopouštěl štěňátka. A pokud to někdo musí udělat, měl by kontaktovat nejbližší útulek nebo úřady. Beruška teď bude chvíli v útulku a doufejme, že si toto roztomilé štěně brzy vezme domů někdo, kdo ji již nikdy neopustí. Milující rodinu si zaslouží každý pes, a to hlavně malá štěňata.

Zdroj: zinoti.lt