Žena našla pod kobercem v ložnici opuštěný protiletecký kryt

Nacházení starých a dávno zapomenutých věcí je vždy vzrušující, o to víc, když se jedná o budovy nebo jiné prostory. Podobný objev čekal na jednu ženu jménem Jennifer Little z Kalifornie, která přímo po svým domem našla celý opuštěný protiletecký kryt. Svou zkušenost sdílela na sociální síti TikTok, kde video okamžitě získalo velkou popularitu.

https://www.boredpanda.com/

Nikdo netušil, že se tu kryt nachází

Jak k objevu došlo? Při jedné rekonstrukci ložnice odsunula velkou, těžkou dřevěnou skříň a koberec, na kterém stála. Tomu, co našla pod ním, nejprve nemohla uvěřit. Kruhový poklop skrýval průlez vedoucí k protileteckému krytu z 50. let. Samozřejmě se ho vydala prozkoumat. Netřeba dodávat, že kryt, který byl několik desetiletí opuštěný, byl pokrytý nánosem prachu, pavučinami a náhodnými odpadky. I tak se ale jedná o pozoruhodný nález.

https://www.boredpanda.com/

Jennifer ve svých videích vysvětluje, že protiletecké kryty se dřív v Kalifornii stavěly zcela běžně kvůli studené válce a strachu ze svržení jaderné bomby. Uvnitř krytu nenašla jen holé stěny, ale také řadu zajímavých věcí.

Čtěte také: Malá holčička poprvé vidí svou sestru a její reakce je dokonalá!

https://www.boredpanda.com/

Nejprve si všimla, že úkryt má ventilační systém skrytý uvnitř zdí domu. Bohužel přístřešek neodolal povětrnostním vlivům, takže po stěnách kapala dešťová voda a štěrbinami bylo vidět denní světlo.

https://www.boredpanda.com/

Našla i sklad potravin

Co se týče vybavení, kromě hromady prachu a pavučin našla Jennifer také dvě jednoduché palandy, kovový pisoár, o kterém nejprve vtipkovala, že je to Aladinova lampa, starodávné růžové křeslo, několik plechovek a skleněných dóz, které sloužily ke skladování kyseliny a dalších chemikálií. V krytu se dále nachází kovové dveře, které zřejmě vedou ven.

https://www.boredpanda.com/

Zajímavé je, že úkryt měl také oddělený sklad suchých potravin. To bylo zvláštní architektonické rozhodnutí, protože znamenalo, že aby se lidé dostali k potravinám, museli by opustit kryt. V tomto skladišti se v regálu nacházela velká spousta dóz a sklenic, ovšem většina z věcí byla už plesnivá nebo rozbitá.

https://www.boredpanda.com/

Lidé měli kreativní nápady, jak místnost využít

Na jedné straně také našla něco, co připomínalo věšáky na nářadí. Dále se v krytu nacházelo několik skříní s prodlužovacími kabely a stoly pokryté sutí a rozbitým nádobím. Celá série videí, na kterých odkrývá tajemství starého protileteckého krytu, si dohromady získala více než 10 milionů shlédnutí. Mnozí sledující také navrhovali, jak by mohla kryt dále využít.

https://www.boredpanda.com/

Důmyslný úkryt by někteří z nich využili jako tajné útočiště, případně by mu ponechali původní účel v případě zombie apokalypsy. Někteří by si z krytu udělali osobní bar nebo hernu. Někdo z komentujících také podotkl, že po vzoru kriminálních filmů by to mohlo být místo, kde předchozí majitel domu držel své oběti. Další se zase podivil nad tím, jak starý musel být zmíněný koberec a skříň, když tak dlouho zakrýval vchod do tajného úkrytu. Tak jako tak se jedná o velmi zajímavý objev, na který Jennifer určitě nikdy nezapomene.

https://www.boredpanda.com/

Zdroj: boredpanda.com