David Hampl
26 října, 2022
, ,

V září se prohnala Austinem v Texasu obrovská bouře. Žena po bouřce našla na své zahradě malé stvoření, které potřebovalo její pomoc. Rozhodla se, že si veverku vezme domů a pokusí se ji zachránit. To se jí podařilo a z malého zvířátka se stal milovaný domácí mazlíček. Takového doma zaručeně jen tak někdo nemá a žena je velmi šťastná, že malou veverku našla.

Bez pomoci by veverku čekala smrt

Když se městem prohnala bouře, bylo této malé veverce pouhých 5 týdnů. Její zachránkyně ji našla na zahradě po tom, co spadla ze stromu. Vzala ji domů, vykoupala a nakrmila. Malé zvíře vážilo pouhých 6 gramů. Sandy, tak se veverka jmenuje, je dnes již rok a půl a svůj život se zachránkyní si evidentně užívá. Na videu, které proletělo internetem, byly Sandy jen 2 měsíce.

https://www.pexels.com/

Nová majitelka Sandy chovala potkany po 10 let a sama vyrůstala v této oblasti, takže chov veverek pro ni nebyl žádný velký úkol. Veverky žijí asi stejně dlouho jako kočky, takže jsou poměrně dobrými mazlíčky, když je máte od mláděte a zvyknou si na vás. Žijí asi 18 let. Jejich způsob života je také podobný kočkám. Mají hodně energie a zároveň hodně spí.

Jak se žije s malou veverkou?

Kromě koček připomínají svým chováním také papoušky, protože vše rády hází na zem a všechno žvýkají. Když je chcete potěšit nějakou dobrotou, naplno jim postačí semena, ořechy, zelené listy, ovoce, dřevo a kosti. Majitelka této malé slečny řekla, že Sandy si dokonce dá také pizzu nebo ochutná kávu. Takový luxus samozřejmě běžně veverky nemají.

https://www.pexels.com/

Veverky mohou být dokonalými mazlíčky, pokud se k nim budete správně chovat. Musíte ale myslet na to, že jde stále o divoká zvířata, která se nejlépe cítí v přírodě. Sandy je velkou výjimkou, protože bez pomoci své současné majitelky by jistě zemřela. Při péči si na ni tolik zvykla, že již nechtěla odejít do přírody. Většina veverek by ale takovou aklimatizaci nezvládla.

Zdroj: twice.hu

Sdílejte článek