Žena se poprvé stala matkou v 51 letech a nelituje toho!

Pro každou ženu přijde ideální čas na pořízení dítěte v jiném věku. Mnoho žen si zvolí mladý věk. V současnosti je ale také mnoho žen, které mají dítě mezi 30 a 40 lety. A potom jsou ženy, které se rozhodnou mít dítě v ještě vyšším věku. Matka z australského Sydney otěhotněla až ve věku 51 let. Manda Epton porodila svá dvojčata v srpnu 2018 a váží si každé minuty, kterou s nimi tráví.

Gynekolog ženě řekl, že se matkou pravděpodobně nikdy nestane

Ženě bylo 39 let, když se léčila s neplodností. Bohužel nenašla správného muže, ale rozhodla se pro dárce spermatu i dárkyně vajíček a podstoupila umělé oplodnění (IVF). To se ale nepodařilo a Manda neotěhotněla. Ve 43 letech si gynekolog poslal k psychoterapeutovi, aby jí pomohl vyrovnat se s myšlenkou, že nikdy nebude mít vlastní děti.

Podle jejího gynekologa neexistovala možnost, že by měla někdy vlastní dítě a otěhotněla přirozenou cestou. Manda se ale odmítla vzdát a snažila se dál. V roce 2017 se jí to podařilo. K lékaři šla se strachem, protože trochu krvácela. Nakonec ale odcházela nadšená, protože byla těhotná s dvojčaty. Těhotenství nebylo lehké, ale rozhodně za to stálo.

https://www.newsitamea.gr/

Nejlepší rozhodnutí jejího života

„Mám pocit, že ve svých 54 letech jsem o něco moudřejší, i když mi někteří lidé říkají, že jsem stará na to, abych byla matkou. Trávíc více času hraním si s nimi v parku nebo zábavnými aktivitami, místo abych je ignorovala a byla na svém telefonu. Měla jsem vzhledem ke svému věku docela těžké těhotenství, ale obě moje holčičky jsou naprosto šťastné a zdravé,“ řekla Manda.

Cesty této ženy k těhotenství a mateřství rozhodně nebyla jednoduchá. Možná právě proto si svých dětí váží mnohem více než jiné a mnohem mladší ženy. Využívá každou vteřinu se svými dcerami a neuvěřitelně si váží mateřství. Navíc má mnoho životních zkušeností a nebere své děti jako samozřejmost. To každá matka v současnosti rozhodně říct nemůže.

Zdroj: newsitamea.gr