Žena si postavila na pozemku malý domek a potom hlavní dům pronajala

Žena z Atlanty ve státě Georgia si uvědomila, že má na svém pozemku šanci na vydělávání peněz. Uvědomila si, že má mnohem větší dům, než potřebuje. V první řadě chtěla vydělávat na Airbnb tím, že pronajme volný pokoj. O to ale nebyl příliš zájem, protože lidé většinou nechtějí žít s někým cizím. A místo toho dostala mnohem lepší nápad.

Investice může vypadat nejrůznějším způsobem

Žena se dívala na svůj dvorek a zjistila, že by se tam pohodlně vešel malý domek. Takový, jaký by jí k životu naprosto stačil. Proto se rozhodla, že si postaví tzv. tiny house a svůj hlavní dům bude pronajímat. Takové řešení bylo ideální, protože postavení malého domku nebylo drahé a mohla to splatit z nájmů, které dostane za svůj hlavní dům.

V říjnu 2020 začala stavět malý dům, který ji stál 35 tisíc dolarů. Místo toho, aby si vzala klasickou půjčku od banky, využila svou kreditní kartu. Vybrala si tam asi 20 tisíc dolarů a dalších 8 tisíc dolarů v akciích. Tak zaplatila výstavbu nového domku. Mezitím žila u souseda v pokoji, za který platila 300 dolarů měsíčně. A ihned začala svůj hlavní dům pronajímat.

Čtěte také: Tchyně nabrala lžičku škrobu a nasypala ji do boty: Měla jsem ji za blázna, ale pak mi vysvětlila tento a dalších 6 fíglů k čemu škrob doma využít!

Malý domek ženě k životu stačí

Žena žije sama, a proto pro ni byl dům příliš velký. Svému malému domku nyní říká „The Cove Escape“. Jediná místnost jí stačí k tomu, aby mohla pohodlně sledovat televizi, uvařit si domácí jídlo a kvalitně se vyspat.

Design malých domů je totiž velmi důmyslný, takže do něj dostanete vše, co potřebujete pro velmi komfortní život.

Měsíčně si vydělá téměř 3 tisíce dolarů

Žena si nyní poměrně stabilně vydělá na pronájmu hlavního domu 2 275 dolarů a dalších 1580 dolarů zaplatí za elektřinu, vodu, internet, hypotéku a daně z nemovitosti z obou domků. V malém domku díky tomu žije zadarmo a ještě jí každý měsíc přistane na účtu poměrně velká částka, ze které může žít. A k tomu stačil jen dobrý nápad!

Zdroj: mypositiveoutlooks.com