Žena v 65 letech porodila čtyři děti!

V květnu 2015 šokovala Annegret Raunig celý svět. Ve svých 65 letech totiž porodila čtyřčata. Tři chlapci a jedna dívka se narodili předčasně, protože se jednalo o vícerčata a jejich matka byla na těhotenství již velmi stará. Nikdo nepochopil, proč šla do takového rizika, když již měla doma 13 dětí. Navíc její věk rozhodně není pro těhotenství ani péči o děti vůbec vhodný.

Pro umělé oplodnění odjela do jiné země

V době, kdy otěhotněla naposled, již byla nejstarší matkou Německa. Již předtím totiž podstoupila umělé oplodnění a porodila dceru v 55 letech. O deset let později se to rozhodla udělat znovu. Žena musela dokonce odjet do Kyjeva, protože v Německu jí to nepovolili. Tam podstoupila oplodnění a nechala si implantovat rovnou čtyři embrya!

Shutterstock

Těhotenství bylo velmi rizikové

Annegret se poté dozvěděla, že čeká hned čtyři děti. Lékaři jí říkali, že jí hrozí předčasný porod a riskovala i smrt (svou i dětí). Lékaři jí doporučili, aby si nechala maximálně dvě embrya a dalších dvou si nechala odstranit. To ovšem odmítla a rozhodla se, že si nechá všechny čtyři děti. Rozhodnutí to nebylo příliš šťastné, protože lékaři měli se všemi riziky pravdu.

Čtěte také: Truchlící pes přichází každý den na pláž. Důvod vás rozpláče!

Děti se narodily předčasně

Porod proběhl již v šestém měsíci těhotenství a musel se provést císařský řez. Dokonce i pro mladou ženu je nebezpečné projít těhotenstvím se čtyřmi dětmi najednou. A této ženě v té době bylo 65 let. Lékaři i veřejnost byli zděšeni, ale žena byla ochotná rodit sama všechny čtyři. To se nakonec nestalo a musela jít na císařský řez. Naštěstí si po celé roky udržovala zdravý životní styl, takže těhotenství zvládala poměrně dobře.

zinoti.lt

Děti mají zdravotní problémy

Předpověď lékařů se naplnila i v jiném ohledu. Již na začátku těhotenství jí řekli, že děti budou při porodu velmi malé a mohou mít nejrůznější zdravotní problémy. I zde měli pravdu. Jeden z nich má onemocnění mozku, dívka má narušenou koordinaci pohybů. Každé z dětí má nějaké zdravotní problémy, protože se je rozhodla mít žena, jejíž tělo není připravené na těhotenství a porod. Co si o tom myslíte?

Zdroj: zinoti.lt