Žena ve 46 letech porodila identická trojčata!

Audrey Tiberius (46) měla po mnoho let problémy s plodností. Dokonce i s metodou in vitro fertilizace (IVF) byla její šance na těhotenství pouhých 10 procent. Lékaři jí řekli, že jsou její vajíčka již příliš stará a nedá se s tím nic udělat. Nakonec se stal ale zázrak a žena ve věku 46 let přirozeně otěhotněla. A nakonec se dočkala hned trojčat. Identických trojčat. Už jste někdy něco takového viděli? Nejspíš ne, protože jsou velmi vzácná.

Trojitá radost

Sky, River a Bay se připojili se svým velkým bratrům Marcusovi (13), Jamesovi (11), Christianovi (9) a Maxovi (7). Manželský pár si přál mít velkou rodinu, ale o tolika dětech se jim jistě nikdy ani nesnilo. „Většina odborníků odhaduje pravděpodobnost, že se narodí identická trojčata na jednu z 200 milionů,“ řekla Tiberius. „Mluvila jsem se statistikem a pravděpodobnost, že 45letá žena bude mít identická trojčata, je jednu ku 20 miliardám.“

https://www.today.com/

Samotné těhotenství ženy byl zázrak

Podle doktorky Lisy Thiel, která se specializuje na mateřskou fetální medicínu, je velmi vzácné těhotenství u takto staré ženy. V dnešní době mají sice ženy děti i po čtyřicítce, ale většinou za pomoci lékařů. Podle lékařky je poměrně jednoduché otěhotnět do 35 let, protože má tělo dostatek vajíček. Potom ale začnou rychle ubývat a těhotenství se stane velmi problematickým. Riziko chromozomálních abnormalit se navíc hodně zvýší.

Čtěte také: Laskavé chování mladých lidí je dnes výjimkou

Riziko potratu je v 45 letech asi 80 %

Tiberius odsává mateřské mléko celkem 7 hodin denně a nyní hledá dárkyně mléka, aby mohla trávit více času s dětmi. Těhotenství ve svém věku se obávala, protože je podle lékařů v jejím věku riziko potratu asi 80 %, ale důvěřovala svému tělu a spoléhala se také na svou víru. Každý den se modlila o zdraví svých dětí, což se nakonec vyplnilo. Žena porodila tři zdravé děti. Díky tomu se rodina dostala na číslo 7 v počtu dětí, což bylo vysněné číslo obou rodičů.

https://www.today.com/

Zdroj: today.com