Žena ve věku 105 let překonala světový rekord v běhu na 100 metrů!

Žena známá jako „hurikán“ dokázala překonat světový rekord! Je to neuvěřitelné, ale sportovní utkání seniorů je ve Spojených státech velká věc. Před dvěma lety tam žena pokořila světový rekord, když se pustila do běhu na 100 metrů. Na tuto myšlenku ji přivedlo jedno z jejích dětí. Předtím nikdy neběhala pravidelně, ale přesto se dokázala vytrénovat. Dokonce i ve věku 105 let předvedla úžasný výkon.

Sportovní hry pro seniory

V americkém státu Louisiana existuje soutěž zvaná US Senior Games. Jedná se o sportovní aktivitu pro starší jedince v důchodovém věku. Mohou se zde účastnit různých kategorií a soutěžit o medaile, stejně jako jiní sportovci. Jedním z těchto sportovců byla v roce 2015 také 105letá žena jménem Julia Hawkinsová. Ani vysoký věk ji neodradil od účasti v závodu.

Julia se zúčastnila běhu na 100 metrů a vyhrála. A nejen to. Dokonce vytvořila nový světový rekord v této kategorii. Neuvěříte, jakou rychlostí dráhu proběhla ve svém věku. Nyní je ženě 107 let a vůbec to nevypadá, že stárne. Stále je zcela fit a těší se velmi dobrému zdraví (na svůj věk). Nikdy byste nehádali, že je této ženě více než 100 let.

Překonání světového rekordu

Julia trénovala celých pět let. Jedno z jejích dětí navrhlo, aby ve svých 100 letech uběhla 100 metrů pod 100 vteřin. Julia to dokázala za mnohem méně. Ona sama chtěla doběhnout do cíle pod jednu minutu, ale to se jí nepodařilo. Její konečný čas byl 62 vteřin. Tím se zapsala do knihy rekordů, protože žádný senior na světě tuto vzdálenost tak rychle neuběhl.

„Uběhla bych to mnohem lépe,“ přiznala světová rekordmanka. „Foukal vítr a byla hrozná zima. Ale ten den se zdálo, že to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat s takovým počasím, jaké bylo.“ Julia je bývalá učitelka. Kromě běhání má i jiné koníčky. Patří mezi ně hlavně zahradničení a trávení času s dětmi, vnoučaty a pravnoučaty!

Zdroj: en.newsner.com