Ženy mezi 30. a 50. rokem života jsou nejmoudřejší a nejpřitažlivější. Promluvily upřímně o svých každodenních starostech!

Sofia Chernyshova, filologička a pedagožka mluví se ženami ve věku od 30 do 50 o strachu ze stárnutí. Mnoho lidí se ho bojí. Mají strach, že už nebudou potřební. Faktem však je, že u žen je tato obava až dvojnásobně vyšší než u mužů. Proč se neumíme vyrovnat s věkem?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Mnohé ženy mávnou rukou se slovy, že věk je jen číslo. No cítí to i ve skutečnosti? Statistiky psychologů dokazují, že obava ze stárnutí je problém, který se řeší žalostně málo a i přes silácké řeči lidí trápí více, než jsou ochotni navenek přiznat. Jen mizivé procento žen dokáže bez okolků říci, že stáří je děsí a to hned z několika důvodů.

Samé paradoxy

Sofia Chernyshova na svém blogu vyslovuje myšlenky, které jsou ve srovnání s realitou přímo kacířské. Podle ní je totiž právě období mezi 30. a 50. rokem života tím nejlepším časem začít žít, a život si tak naplno užít. Přesto je většina žen se svým věkem nevyrovnaná.

Problematika strachu ze stáří však nevyplývá jen z obavy z nepotřebnosti, ale také z něčeho podstatně patetičtějšího. Řekněme si otevřeně, která žena nechce být krásná a obdivována? V každé z nás dřímá kus královny a nepochybně si každá z nás pozornost zaslouží. A proto to je další markantní důvod, proč se žena po třicítce začíná strachovat. Bojí se totiž, že věk jim vezme krásu, postavu, hladkou pleť. Sofia Chernyshova hovoří o nutnosti využívání prostředků, které jsou na trhu.

Rozum a noblesa

Zní Vám to opovážlivě? Chtěla stará mladou být? Ne! Nosit více mejkapu a v určitém věku začít využívat kosmetický průmysl není marnivost, ale přirozený postup. Právě naopak, stydět by se měly mladé dívky, které nosí make-upu až příliš a přitom ho ve svém věku vůbec nepotřebují. Kosmetika byla vymyšlena na to, aby zkrášlovala a zakryla to, co nemusí vidět celý svět. Její funkce je tu už pěkných pár let a dosud ji nikdo nezpochybňoval. Teprve v posledních letech se do světa dostal extrémní trend zmalovaných dívek, které na sebe upozorňují více umělou krásou než tou přirozenou.

Právě dámy v nejlepším věku by měly být opět cílovou skupinou, která by kosmetiku měla používat. Neznámo proč se trend obrátil, ale stalo se. Proč se však trápit vizáží, když máme řešení na dosah ruky? „Dámy, začněte se zkrášlovat! Choďte na procedury, na kosmetiku, kupujte si barvičky a užívejte a aplikuje je s rozumem a noblesou, kterou si můžeme dovolit jen my, ženy v tom nejzralejším věku!“, radí Chernyshova.

Po třicítce moudřejší

Právě ženy ve věku od 30 do 50 let jsou moudřejší než kterékoliv jiné. Dokazují to studie, které se zabývaly vlivem věku na mozkovou aktivitu. Po třicítce ženy začínají uvažovat jinak. Jako matky, partnerky a zkrátka vyzrálé osobnosti. Toto období trvá až do padesátky, po které začínají statistiky klesat v důsledku prvních příznaků onemocnění, spojených s přibývajícím věkem. Ani to však není důvod k pláči. Neznamená to, že po padesátce ženy hloupnou, ale okruh jejich zájmů se zužuje a více se začínají zabývat svým zdravím, než obecnými problémy.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]“Abych byla upřímná, ani za nic bych nechtěla mít opět 18. Dnes jsem docela jinde. Možná jsem tehdy byla krásnější, ale prošla jsem proměnou vnitřní, která ze mě udělala ženu. Krása není jen vzhled, krása je i to, co z lidí vyzařuje zevnitř. Nebojte se věku, věk Vám jen přidává, ale nikdy neubírá.“