Domů DOMÁCNOST Zeptali jsme se přímo profesionálů: Zde je způsob, jak efektivně uklidit Váš...

Zeptali jsme se přímo profesionálů: Zde je způsob, jak efektivně uklidit Váš domov!

Před několika lety jsem zjistila, že jsem svůj domov asi nikdy důkladně nevyčistila. Byla jsem v hotelovém pokoji, když přišel sluha a začal stříkat čistící roztok na každý povrch… a pak odešel. Právě když jsem si myslela, že zapomněl, vrátil se. Ještě méně než dvě minuty otíral tenkým suchým hadříkem všechny povrchy a celé místo se následně jiskřilo. Dosáhnout tohoto výsledku se mi nikdy nepodařilo, a tak mi nedalo, že by jedno řešení zvládlo udělat všechnu práci. Musela jsem se tedy zeptat, co za zázračný čistící prostředek použil. Bylo to něco jako Butcher’s Bath Mate – průmyslová pohotovost.

Profesionální čističe mají skvělé účinky, které Vám pomohou. Následně jsme se zeptali dalších tří profesionálů, kteří nás vyškolili o tom, jak vyčistit každou místnost domu mnohem účinněji.

Jaký je nejlepší způsob, jak vyčistit Váš dům?

Největší chybou, kterou lidé dělají, je čistit místnost po místnosti (toto se nazývá „čištění zón“). Je to příliš pomalé! „Můžete buď vyčistit Vaši kuchyni ve čtyřech hodinách, nebo vyčistit celý svůj dům od shora až dolů za čtyři hodiny,“ říká Lisa Romero, majitelka Just Like New Cleaning ve Fort Collins v Coloradu. „Spousta lidí se chystá soustředit se na jednu oblast – řekněme, že odvádí super práci, která vyčistí kuchyňské pulty, ale nikdy se nedostanete do sporáku, natož do další místnosti. Ve skutečnosti je to jen o tom otřít a pokračovat v práci dál rychle a efektivně.“

Většina profesionálů je pro „úkolový úklid“: dokončení jedné práce, jako je oprašování v celém domě, než začnete další činnost. „Trochu více toho nachodíte, ale alespoň si tak i trochu zacvičíte,“ říká Ronald Payne, majitel RZJ Janitorial Services v Plano, v Texasu, „a zjistíte, že je to rychlejší, protože máte na mysli, že se musíte pohybovat.“ Postupujte podle těchto sedmi kroků a celý Váš dům bude jiskřit ve čtyřech hodinách, pokud jste začátečník, za 2,5 hodiny, pokud to už máte v ruce.

Naše Ultimátní příručka na úklid domácnosti

Doporučený plán úklidu? Od shora dolů, zleva doprava. „Vždycky začínám [v koupelně nahoře],“ říká Romero. „Je to dobré místo, kde nechat prostředky.“

U každého úkolu začněte na nejvyšším místě v místnosti (pokud oprašujete, mohou to být vysoké police) a přesunujte se zleva doprava po místnosti. Tímto způsobem na nic nezapomenete a neprášíte na již vyčištěné dolní police.

Krok 1: Oprašte Vaši domácnost

Kam dál?

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

Ztraťte až 10 kg pouhou chůzí za neuvěřitelných 5 měsíců!

Přejete si zhubnout? Tak zde je důvod, proč musíte přestat pít studenou vodu!

Další články