Domů DOMÁCNOST Zeptali jsme se přímo profesionálů: Zde je způsob, jak efektivně uklidit Váš...

Zeptali jsme se přímo profesionálů: Zde je způsob, jak efektivně uklidit Váš domov!

Před několika lety jsem zjistila, že jsem svůj domov asi nikdy důkladně nevyčistila. Byla jsem v hotelovém pokoji, když přišel sluha a začal stříkat čistící roztok na každý povrch… a pak odešel. Právě když jsem si myslela, že zapomněl, vrátil se. Ještě méně než dvě minuty otíral tenkým suchým hadříkem všechny povrchy a celé místo se následně jiskřilo. Dosáhnout tohoto výsledku se mi nikdy nepodařilo, a tak mi nedalo, že by jedno řešení zvládlo udělat všechnu práci. Musela jsem se tedy zeptat, co za zázračný čistící prostředek použil. Bylo to něco jako Butcher’s Bath Mate – průmyslová pohotovost.

Profesionální čističe mají skvělé účinky, které Vám pomohou. Následně jsme se zeptali dalších tří profesionálů, kteří nás vyškolili o tom, jak vyčistit každou místnost domu mnohem účinněji.

Jaký je nejlepší způsob, jak vyčistit Váš dům?

Největší chybou, kterou lidé dělají, je čistit místnost po místnosti (toto se nazývá „čištění zón“). Je to příliš pomalé! „Můžete buď vyčistit Vaši kuchyni ve čtyřech hodinách, nebo vyčistit celý svůj dům od shora až dolů za čtyři hodiny,“ říká Lisa Romero, majitelka Just Like New Cleaning ve Fort Collins v Coloradu. „Spousta lidí se chystá soustředit se na jednu oblast – řekněme, že odvádí super práci, která vyčistí kuchyňské pulty, ale nikdy se nedostanete do sporáku, natož do další místnosti. Ve skutečnosti je to jen o tom otřít a pokračovat v práci dál rychle a efektivně.“

Většina profesionálů je pro „úkolový úklid“: dokončení jedné práce, jako je oprašování v celém domě, než začnete další činnost. „Trochu více toho nachodíte, ale alespoň si tak i trochu zacvičíte,“ říká Ronald Payne, majitel RZJ Janitorial Services v Plano, v Texasu, „a zjistíte, že je to rychlejší, protože máte na mysli, že se musíte pohybovat.“ Postupujte podle těchto sedmi kroků a celý Váš dům bude jiskřit ve čtyřech hodinách, pokud jste začátečník, za 2,5 hodiny, pokud to už máte v ruce.

Naše Ultimátní příručka na úklid domácnosti

Doporučený plán úklidu? Od shora dolů, zleva doprava. „Vždycky začínám [v koupelně nahoře],“ říká Romero. „Je to dobré místo, kde nechat prostředky.“

U každého úkolu začněte na nejvyšším místě v místnosti (pokud oprašujete, mohou to být vysoké police) a přesunujte se zleva doprava po místnosti. Tímto způsobem na nic nezapomenete a neprášíte na již vyčištěné dolní police.

Krok 1: Oprašte Vaši domácnost

Prach v každém pokoji, včetně vrcholů veškerého nábytku, spodku polic a všech madel, stejně jako u rámů na obrazy a televizních obrazovek. „Když je možné odstranit prach suchou metodou, udělám to – utírání prachu mokrým hadříkem je o dost náročnější,“ říká Romero. Chcete-li se zbavit otisků prstů, navlhčete látku z mikrovlákna teplou vodou.

Tip pro čištění! Podívejte se nahoru. „Lidé často neoprašují vrch nabytku a to je přesně to místo, kde se shromažďuje nejvíce prachu a odkud se šíří dále,“ říká Romero.

Krok 2: Vyčistěte čalouněný nábytek

Projděte dům a upravte postele; neupravené polštáře nebo přikrývky. Pokud je to potřeba, povrchy nábytku vysajte za použití vysavače.

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články