ŽIVĚ: Tato tragédie otřásla celou Českou republikou: V rybníce byla objevena těla tříčlenné rodiny včetně dítěte – místní tvrdí jasný verdikt

Neuvěřitelná rodinná tragédie se stala před několika málo dny na Příbramsku. Na hladině rybníka byla nalezena tři bezvládná lidská těla, jednalo se o rodinu, konkrétně malého chlapce, jeho otce a dědu. Příčinou tragédie je podle probíhajícího vyšetřování s největší pravděpodobností porouchané čerpadlo.

Tragédie na rybníku u Příbrami

V pondělí dvacátého července v jedenáct hodin večer přijali policisté na lince 158 hovor od velmi rozrušené ženy. Jeho obsahem bylo nalezení tří mrtvých těl na hladině rybníka ve vesnici Lhota u Příbrami, jednalo se o manželku jednoho ze zemřelých mužů. Ta přišla domů z práce a slyšela hučící čerpadlo, její manžel, syn a vnuk ale nebyli k nalezení. Vydala se tedy s baterkou k rybníku čerpadlo vypnout, bohužel kromě čerpadla zde objevila i tři bezvládná těla. Čerpadlo rodina používala k napuštění sudů na zalévání.

Na místo byl sice okamžitě vyslán i lékař, který již ale pouze jen potvrdil úmrtí všech osob. Ihned se samozřejmě začalo s prověřováním celé situace a zjišťováním příčin tohoto neštěstí. V souvislosti s tím byla u všech tří zemřelých osob nařízena také soudní pitva. Na základě ní a také výpovědí svědků bylo následně zjištěno, že příčinou tragédie a smrti všech tří osob bylo probíjející ponorné čerpadlo. Nejstarší muž se rozhodl zkontrolovat čerpadlo, které nefungovalo, ale dostal zásah elektrickým proudem, neboť čerpadlo silně probíjelo. Jeho syn a vnuk se mu rozhodli pomoci, ale proud následně zabil i je.

Čtěte také: 3 slova, která by měla pravidelně slyšet každá matka

Pomoc nabídla i obec

I když se již zná příčina celého neštěstí, policisté případ stále prověřují jako trestný čin usmrcení z nedbalosti. Pracuje se s několika možnými verzemi tragédie, od cizího zavinění, kterému ale podle dosavadních zjištění nic nenasvědčuje, až po verzi, že poruchu čerpadla způsobila bouřka. Postižené rodině, která v jeden okamžik přišla o tři milované osoby, již nabídla pomoc i obec, kde k tragické události došlo.