Zjednodušte si úklid známými triky hospodyněk

Jen málokdo si úklid domácnosti dokáže užit. Většina lidí ho nenávidí a nejraději by se mu vyhnula. Díky mnohaletým zkušenostem a vychytávkám ale můžete vyzkoušet mnoho tipů, které vám úklid usnadní. Dobrou metodou je i pravidelný menší úklid, díky kterému udržíte domácnost vždy dostatečně uklizenou. Pokud patříte mezi ty, co mají rádi úklid, ale neradi uklízíte, přečtěte si, jak si situaci co nejvíce usnadnit.

Váleček a leštěnka jako součást povinné uklízecí výbavy

Jak bylo zmíněno, velmi účinnou metodou je častější úklid, který vám nezabere tolik času, jako když se pustíte do generálního úklidu celého domu jednou za půl roku. Abyste si tuto rutinu co nejvíce usnadnili, vyzkoušejte některé z vychytávek, díky kterým vám půjde úklid jako po másle. Takovým příkladem je váleček na chlupy a leštěnka.

Vlasy a chlupy domácích mazlíčků jsou jako začarovaný kruh. Ty byste mohli uklízet klidně každý den. Je až neuvěřitelné, jak se navíc na většině povrchu drží. Jejich odstranění bude snadnější díky malému čistícímu válečku. Po přejíždění míst válečkem by se měly nalepit a vy je jednoduše odstraníte z povrchů, kde překáží.

Čtěte také: Žena se rozhodla žít ve velmi malém domě

Podobnou vychytávkou je i leštící sprej. V domácnosti nás často trápí lesklé povrchy, na kterých během dne vidíme nepříjemné šmouhy, otlaky prstů a podobně. Ve chvíli, kdy si pořídíte kvalitní leštící sprej se jich rychle zbavíte. Skvěle navíc funguje také proti prachu a usnadní vám jeho stírání.

Čistější kachličky v koupelně

Další začarovaný kruh a místo, které můžeme čistit stále dokola – koupelna. Zejména pak kachličky ve sprchovém koutě. Usazeniny, nečistoty a fleky často ale způsobuje složení některých šampónů a sprchových gelů. Vyplatí se vyzkoušet jinou značku, která by tyto problémy způsobovat nemusela. Pokud vyřešíte tento problém, vyhnete se častému a otravnému drhnutí.

Plastová fólie nebo podložka v lednici

Dalším často ušpiněným místem je bezesporu lednice. Skvělým způsobem, jak si usnadnit její čištění je, plastová fólie nebo podložka. Tu jednoduše v případě potřeby sejmete a nečistoty nezůstávají přímo v lednici. Praktická plastová podložka lze navíc použít opakovaně, vždy ji stačí jen umýt a opět vložit do lednice. Takové čistění i udržování lednice bude snadnější.

Jak vidíte, způsobů, jak si usnadnit úklid je hned několik. Stačí je jen začít využívat a uvidíte, že úklidem strávíte méně času.