Zklamaný Soukup má na Barrandově utrum! Všechny jeho pořady ruší! Představí nový program i tváře!

Televizní svět je plný nečekaných zvratů a změn. Jednou z nejdramatičtějších událostí posledních měsíců je bezesporu konec éry Jaromíra Soukupa na obrazovkách TV Barrandov. Tento mediální magnát, který byl dlouhá léta tváří a majitelem této televizní stanice, se náhle ocitl na vedlejší koleji. Jeho oblíbené pořady zmizely z programu a zdá se, že návrat některých z nich je vysoce nepravděpodobný.

Zmizení Jaromíra Soukupa z programu Barrandova

Pečlivý pohled na aktuální programovou skladbu TV Barrandov odhaluje, že řada pořadů spojovaných s Jaromírem Soukupem již není k vidění. Chybí denní formáty jako „Moje zprávy“, „VIP svět“ a „Moje zprávy, komentáře“, stejně jako týdenní pořady jako „Jaromír Soukup live“, „Duel Jaromíra Soukupa“, „Hovory Kalousek Soukup“, „Týden podle Jaromíra Soukupa“ a „Reakce Jaromíra Soukupa“. Dokonce i nedělní reprízy „Vaření se Soukupem“ zmizely z programu.

Facebook Jaromír Soukup 

Postupné změny a nejistá budoucnost

Zdá se, že Jaromír Soukup zatím nebyl z televizní stanice zcela vymazán. Ředitel marketingu S24 Group Ivo Mešťánek uvedl, že televize nasazuje změny postupně a léto je pro to logický čas. Nové pořady s novými jmény a změny v časové struktuře však neznamená, že by Soukup už neměl být na obrazovce, byť možná v jiných formátech.

Další velké změny jsou očekávané na podzim, ale Mešťánek zatím není konkrétnější. Je zřejmé, že se Barrandov snaží reagovat na klesající sledovanost a špatné hospodaření skupiny pod Soukupovým vedením. Podle portálu Mediář má skupina Barrandov podíl na sledovanosti pouhých 2,08 procent u diváků starších 15 let.

Důvody pro konec Soukupových pořadů

Nízká sledovanost a finanční potíže skupiny jsou hlavními důvody, proč musí Barrandov přistoupit k radikálním změnám. Zdroj z televize pro server eXtra.cz uvedl, že „Základem je zvýšit rapidně zájem diváků. K tomu pomůže překopání programu a rozhodně to odnesou i minimálně některé pořady Jaromíra Soukupa. Neexistuje realita, ve které by dokázaly přežít úplně všechny jeho dosavadní formáty.

Facebook Jaromír Soukup 

Nové tváře a formáty na Barrandově

Přestože jeho pořady zmizely z programu, Barrandov slibuje, že představí nové tváře a formáty. Ředitel marketingu Mešťánek uvedl, že „Určitě přivedeme i nové tváře a brzy je představíme.

Zatím víme, že na Barrandově přechází Policie v akci, vrací se Vlasta Korec se soutěžním pořadem a nově vysílají seriál El Chapo z Netflixu. Televize také obnovila své vlastní dabingové studio.

Kam se poděje Jaromír Soukup?

Otázkou zůstává, kam se poděje sám Jaromír Soukup. Podle Iva Mešťánka se o jeho dalším působení v médiích momentálně jedná a „ve hře jsou nyní úplně všechny myslitelné varianty.

Je možné, že najde nové uplatnění jinde nebo se vrátí na Barrandov v jiné roli. Nicméně je zřejmé, že jeho dominantní postavení v této televizní stanici skončilo a začíná nová éra pod vedením nového vlastníka Jana Čermáka.

Facebook Jaromír Soukup 

Dopad na Soukupovo mediální impérium

Konec jeho pořadů na Barrandově má bezpochyby dopad i na jeho mediální impérium. Jako dlouholetý majitel televize budoval své jméno a značku úzce spjatou s touto stanicí.

Ztráta této platformy může oslabit jeho celkový mediální vliv a vyjednávací pozici. Je otázkou, zda bude schopný vybudovat stejně silnou pozici jinde nebo zda se jeho hvězda definitivně zatmí.

Nová šance pro Barrandov?

Radikální změny v programu Barrandova mohou paradoxně představovat novou šanci pro tuto televizní stanici. Zbavení se Soukupových pořadů, které již evidentně divákům nevyhovují, může otevřít prostor pro svěží a atraktivnější formáty.

Nové tváře a inovativní koncepce mohou pomoci Barrandovu zvýšit sledovanost a znovu zaujmout publikum. Bude to však běh na dlouhou trať a vyžádá si to čas, kreativitu a strategické myšlení managementu televize.

Facebook Jaromír Soukup 

Budoucnost Jaromíra Soukupa a Barrandova

Jeho osud a budoucnost TV Barrandov zůstává v tuto chvíli nejistý. Je zřejmé, že dochází k zásadní proměně celého mediálního prostředí, ve kterém Soukup donedávna dominoval.

Jedno je jisté – nic už nebude jako dřív. Televizní svět se nachází na rozcestí a čeká nás napínavá budoucnost plná zvratů a nečekaných zvratů.

Zdroj: eXtra.cz