Napadá vás, že skutečný věk ženy můžete odhadnout podle rukou, krku, vrásek a šedivých vlasů? Ženy v dnešní době mají mnoho možností, jak své stáří pečlivě skrývat. Existuje ale ještě mnoho dalších znamení, díky kterým budete pravdě o něco blíže a poznáte, jak stará je ve skutečnosti žena, se kterou zrovna mluvíte.

Rty časem ztrácejí plnost

Důkazem jsou slavné celebrity, jejichž předností byly kdysi dokonale plné rty. Časem svůj tvar ztrácejí a jsou tenčí nebo menší. Koutky mohou být lehce povislé a nad horním rtem se často objevují jemné vrásky. Ty jsou přirozené a mnohdy i krásné, ale ostatním lidem mohou napovědět, s jak starou ženou se zrovna baví.

Úsměv

Nejen rty mohou mnohé o svém majiteli napovědět. Stejně jako každá část těla, stárnou také zuby. Ztrácí se jejich lesk a mají tmavší odstín. Konzumace nezdravých jídel se na chrupu podepisuje, ale stejně tak i obyčejný čas. Proto podle zubů můžete poznat, jak starý je jejich majitel.

Tmavé kruhy pod očima

Po třicátém roku věku se vrstva podkožního tuku ztenčuje. To způsobí, že pokožka kolem očí ztrácí svou pevnost a s tím i zdravý vzhled. Objeví se tak tmavé nebo do fialova zabarvené kruhy pod očima, které svému nositeli hned přidají řadu let navíc.

Pleť ztrácí zdravou barvu

Mladistvá pleť je pevná, pružná a hlavně zářivá. Starší dámy, ale i pánové mají pleť více zašedlou, s trochou nedokonalostí a občas jim chybí i do červena zabarvené tváře. Mladší pleť je vždy také v létě lehce zdravě opálená, zatímco stará se spíše vysušená.

Velikost ušních lalůčků

Staří lidé mají ušní lalůčky povislejší. Ženy se o tuto část těla nestarají tolik jako o ostatní části, proto se na nich více podepisuje čas. Zhoršuje se jejich pružnost a vytahají se jak přirozeně, tak pod tíhou náušnic.

Sdílejte článek