Znamení, která mohou odhalit skutečný věk ženy

Napadá vás, že skutečný věk ženy můžete odhadnout podle rukou, krku, vrásek a šedivých vlasů? Ženy v dnešní době mají mnoho možností, jak své stáří pečlivě skrývat. Existuje ale ještě mnoho dalších znamení, díky kterým budete pravdě o něco blíže a poznáte, jak stará je ve skutečnosti žena, se kterou zrovna mluvíte.

Rty časem ztrácejí plnost

Důkazem jsou slavné celebrity, jejichž předností byly kdysi dokonale plné rty. Časem svůj tvar ztrácejí a jsou tenčí nebo menší. Koutky mohou být lehce povislé a nad horním rtem se často objevují jemné vrásky. Ty jsou přirozené a mnohdy i krásné, ale ostatním lidem mohou napovědět, s jak starou ženou se zrovna baví.

Úsměv

Nejen rty mohou mnohé o svém majiteli napovědět. Stejně jako každá část těla, stárnou také zuby. Ztrácí se jejich lesk a mají tmavší odstín. Konzumace nezdravých jídel se na chrupu podepisuje, ale stejně tak i obyčejný čas. Proto podle zubů můžete poznat, jak starý je jejich majitel.

Čtěte také: Na domácí styling vlasů postačí gumička, kulma, nebo zubníkartáček

Tmavé kruhy pod očima

Po třicátém roku věku se vrstva podkožního tuku ztenčuje. To způsobí, že pokožka kolem očí ztrácí svou pevnost a s tím i zdravý vzhled. Objeví se tak tmavé nebo do fialova zabarvené kruhy pod očima, které svému nositeli hned přidají řadu let navíc.

Pleť ztrácí zdravou barvu

Mladistvá pleť je pevná, pružná a hlavně zářivá. Starší dámy, ale i pánové mají pleť více zašedlou, s trochou nedokonalostí a občas jim chybí i do červena zabarvené tváře. Mladší pleť je vždy také v létě lehce zdravě opálená, zatímco stará se spíše vysušená.

Velikost ušních lalůčků

Staří lidé mají ušní lalůčky povislejší. Ženy se o tuto část těla nestarají tolik jako o ostatní části, proto se na nich více podepisuje čas. Zhoršuje se jejich pružnost a vytahají se jak přirozeně, tak pod tíhou náušnic.