Základem krásných vlasů, zubů i kůže jsou kvalitní přírodní oleje -
Menu

Základem krásných vlasů, zubů i kůže jsou kvalitní přírodní oleje

Dovolená je vždy náhlá, i když je plánována měsíce. Většina z nás obvykle začíná provádět nouzovou přípravu jak z hlediska balení kufrů, tak našeho těla.

V takových případech jsme pro Vás sestavili seznam 7 zázračných olejů, které pomohou udržet Vaši přirozenou krásu a připraví Vás na dovolenou Vašich snů.

Sezamový olej pro zdravé zuby

Sezamový olej obsahuje četné polyvitamínové kyseliny a prvky. Vypláchněte ústa tímto olejem a zuby se zbarví do běla, čímž se zlepší regenerace dásní, ústní dutiny a jazyka. Jen se ujistěte, že to děláte správně.

Ibiškový olej pro růst vlasů

Ibišek je to, co potřebuje tenký vlas. Vitamín C v tomto oleji pomáhá zvyšovat kolagen ve vlasech, zatímco aminokyseliny podporují a posilují kořínky Vašich vlasů. Vlasy po celé jejich délce se pak stávají silnějšími a Váš účes získává na objemu.

Ricinový olej pro husté obočí a řasy

Jedinou nevýhodou ricinového oleje je jeho vůně. Jinak jsou všechny jeho účinky tělu prospěšné: olejové látky zlepšují buněčný metabolismus, zatímco kyselina stearová a kyselina linolová zabraňují odpařování vlhkosti a chrání řasy a obočí před vypadáváním, suchostí a před účinky tepla a slunce.

Lněný olej pro detox

Lněný olej je od nepaměti téměř považován za všelék. Široká sada mastných kyselin, vitamínů a draslíku je pro někoho nezbytnou součástí. Pečlivě detoxikuje Vaše tělo a po sedmi dnech pravidelného příjmu tento olej restartuje metabolické procesy. Chcete-li dosáhnout lepších výsledků, zařaďte tento olej do Vaší každodenní stravy.

Tea tree olej pro léčbu akné

Olej z čajovníku má protizánětlivé, baktericidní, fungicidní, antivirové a hojivé vlastnosti. Obvykle se používá k léčbě akné a jako péče o mastnou, nebo problémovou pokožku.

Olivový olej pro změkčení pokožky nohou

Příjem olivového oleje, díky jeho mastným kyselinám, je přínosem pro játra a žaludek. Snižuje také hladinu cholesterolu. Z vnějšku tento výživný olej zlepšuje stav pokožky, vlasů a nehtů. Může být použit jak samostatně, tak v kombinaci s jinými kosmetickými výrobky.

Mandlový olej pro nehty a kůžičky

Mandlový olej by měl být používán denně k pěstování a regeneraci kožních buněk. Má také antifungální účinky.

Poznámka! Pro dosažení rovnoměrnějšího účinku používejte olej po dobu jednoho týdne. Kromě masek můžete tento olej přidat do denních krémů, vlasových kondicionérů a všech druhů sér. Některé oleje lze užívat i perorálně.

Důležité! Před použitím oleje si přečtěte příbalovou informaci a obraťte se na svého lékaře.

Zdroj fotografií: pixabay.com
ZDROJbrightside.me
Tisk
KRÁSA A MÓDA

Nikdy jste neviděli krásnější vlnky! Žena objevila naprosto geniální způsob,…

Ondulace často ničí vlasy. Pokusy o vytvoření čarokrásných kudrlinek z naší rovné kštice někdy nemusejí dopadnout podle očekávání a někdy…
TIPY A TRIKY

Několik let visel soused na dveře sáčky s vodou. Když…

Lidé mají mnoho podivných zvyků, které děsí a matou jejich sousedy. Tenhle zvyk znepokojoval všechny lidi v okolí, dokud nezjistili,…
PR články

Jaké budou vaše Velikonoce 2020?

Za necelý měsíc tu máme Velikonoce. Velikonoční pondělí letos připadá na 13. dubna, obchody lákají na sváteční výzdobu již…
TIPY A TRIKY

Korektury bakalářských a diplomových prací, překlady anotací a resumé

Odevzdání bakalářské či diplomové práce předchází několik desítek až stovek hodin práce u počítače. Pokud nechcete, aby vaše odborná…
KRÁSA A MÓDA

Seznamte se s těmi nejkrásnějšími zelenými kameny ve špercích

Každá žena ten pocit čas od času zažije: stojí před zrcadlem, oblečení i účes dokonalost sama, ale něco tomu…
TIPY A TRIKY

Mnoho mladých lidí se vrací do minulosti. Čerpá moudrost svých…

Vztah mezi vnoučaty a prarodiči je velmi zvláštní. Zatímco prarodiče se chovají jako autorita a poskytují bezpodmínečnou lásku, dostanou se…