Zní to neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak! Tenhle jednoduchý trik jak se zbavit komárů opravdu funguje - a vyrobíte si ho doma! Už nikdy vás tento otravný hmyz nebude rušit při venkovním posezení! -
Menu

Zní to neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak! Tenhle jednoduchý trik jak se zbavit komárů opravdu funguje – a vyrobíte si ho doma! Už nikdy vás tento otravný hmyz nebude rušit při venkovním posezení!

Jak si repelent vyrobit?

Nejdřív si najděte vhodnou sklenici. Na její dno vložte plátky citrónu a limetky. K nim přidejte ještě snítky rozmarýnu – optimální množství jsou přibližně tři až čtyři snítky.

Sklenici do tří čtvrtin zaplňte čerstvou vodou. Předejde esenciální ojel s citrónovou vůní i eukalyptovou silici. Dejte si pozor, aby opravdu šlo o silice. Tato ingredience se často zaměňuje za esenciální olej a konečný výsledek pak zdaleka není tolik účinný, jak by mohl být.

Ve chvíli, kdy je repelentní směs již takhle připravená,  už jen zbývá vložit do sklenice plovoucí svíčku, rozsvítit ji a vybrat místo, kam repelent (a zároveň dekoraci) umístit.

Další tipy

A co dalšího nemají komáři vůbec rádi? Z babských rad se dozvíme, že komáři vůbec nemají rádi vůni hřebíčku. Jednoduchého znásobení hřebíčkové vůně docílíte tím, že hřebíček naložíte např. do alkoholu nebo do alpy. Takový roztok skvěle působí i na svědivé komáří bodnutí.

Jako prevence skvěle funguje vitamín B. Je vědecky dokázáno, že jak komáři, tak klíšťata, se méně chytají na lidi, kteří mají dostatečné množství vitamínu B než na ty, kterým vitamín B chybí.

Pokud se nebojíte nepříjemného zápachu česneku, tak i ten spolehlivě odradí komáry. Výborným řešením je, když nasekáte pár stroužků česneku a ty kousky zalijete vodou. Pak tu misku stačí položit do okna nebo na stůl – a komáry by měla nelibá vůně odradit a zajistit vám večerní klid.

Máte nějaký svůj vlastní způsob, jak bojujete s komáří havětí?

1
2
Tisk
Nezařazené

Lékaři byli šokováni, když zjistili, jak tato poloha při spánku…

Konečně je večer a vy se po náročném dni chystáte do postele. Už se nemůžete dočkat, až zalezete do peřin…
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…