Zní to neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak! Tenhle jednoduchý trik jak se zbavit komárů opravdu funguje - a vyrobíte si ho doma! Už nikdy vás tento otravný hmyz nebude rušit při venkovním posezení! -
Menu

Zní to neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak! Tenhle jednoduchý trik jak se zbavit komárů opravdu funguje – a vyrobíte si ho doma! Už nikdy vás tento otravný hmyz nebude rušit při venkovním posezení!

Komáři umí znepříjemnit život asi každému. Navíc se jich velice obtížně zbavuje – kupované repelenty nejen, že ne vždy fungují, ale jejich pořizování může nepříjemně zatížit vaši peněženku. Přinášíme vám návod na účinný domácí repelent, na které vám bude stačit jen pár ingrediencí a pár minut vašeho času.

Komáři, nepřátele večerního posezení

K létu neodmyslitelně patří dlouhé a vlahé večery strávené na zahradě (nebo verandě) při příjemném přátelském posezení. Každý, kdo si takhle rád vychutnává sklenku dobře vychlazeného vína jistě dosvědčí, že máloco umí tak zkazit příjemnou náladu, jako hejno neodbytných komáru.

Boj s komáry by se neměl brát na lehnou váhu. Tenhle nepříjemný hmyz:

  • přenáší nemoci
  • jsou čím dál agresivnější
  • zasažené místo dlouho svědí
  • obtížně se jich zbavuje

Naštěstí ale víme, co za suroviny jim opravdu nevoní a jak jim v jejich hodování na naší krvi zabránit.

Co na přírodní repelent potřebujete

Pokud se chcete pustit do výroby repelentu, který komárům tzv. zatne tipec, budete potřebovat pár ingrediencí, které mají jednu společnou vlastnost – komáři je opravu nemají rádi.

Nachystejte si 10 kapek eukalyptové silice, 10 kapek esenciálního citronového oleje, plátek citrónu, plátek limetky, několik snítek rozmarýnu, plovoucí svíčku a 1 sklenici.

Jak si repelent vyrobit?

Nejdřív si najděte vhodnou sklenici. Na její dno vložte plátky citrónu a limetky. K nim přidejte ještě snítky rozmarýnu – optimální množství jsou přibližně tři až čtyři snítky.

Sklenici do tří čtvrtin zaplňte čerstvou vodou. Předejde esenciální ojel s citrónovou vůní i eukalyptovou silici. Dejte si pozor, aby opravdu šlo o silice. Tato ingredience se často zaměňuje za esenciální olej a konečný výsledek pak zdaleka není tolik účinný, jak by mohl být.

Ve chvíli, kdy je repelentní směs již takhle připravená,  už jen zbývá vložit do sklenice plovoucí svíčku, rozsvítit ji a vybrat místo, kam repelent (a zároveň dekoraci) umístit.

Další tipy

A co dalšího nemají komáři vůbec rádi? Z babských rad se dozvíme, že komáři vůbec nemají rádi vůni hřebíčku. Jednoduchého znásobení hřebíčkové vůně docílíte tím, že hřebíček naložíte např. do alkoholu nebo do alpy. Takový roztok skvěle působí i na svědivé komáří bodnutí.

Jako prevence skvěle funguje vitamín B. Je vědecky dokázáno, že jak komáři, tak klíšťata, se méně chytají na lidi, kteří mají dostatečné množství vitamínu B než na ty, kterým vitamín B chybí.

Pokud se nebojíte nepříjemného zápachu česneku, tak i ten spolehlivě odradí komáry. Výborným řešením je, když nasekáte pár stroužků česneku a ty kousky zalijete vodou. Pak tu misku stačí položit do okna nebo na stůl – a komáry by měla nelibá vůně odradit a zajistit vám večerní klid.

Máte nějaký svůj vlastní způsob, jak bojujete s komáří havětí?

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Když mi sousedka ukázala, jak dokonale vyčistit troubu, věděla jsem,…

Pokud rádi pečete, víte dobře, o čem mluvíme. Čas od času je třeba troubu vyčistit a odstranit z ní veškerou nečistou…
TIPY A TRIKY

Vzala obyčejný alobal a takto ho navlékla na prkno. Nyní…

Baví vás žehlení? Pro mnoho lidí patří tato domácí práce mezi nejnenáviděnější činnosti vůbec! Ano, někdy to může být dost…
TIPY A TRIKY

Do bubnu pračky vložila 2 tablety do myčky nádobí. Když…

Pračku vnímáme jako velmi užitečný spotřebič, který udržuje naše prádlo stále dokola čisté a svěží. Zvlášť pokud máte malé děti,…
TIPY A TRIKY

Nemáte rádi loupání brambor? Poradíme vám jednoduchý trik. Tento muž…

Brambory jsou jednou z hlavních surovin, které v české kuchyni můžeme najít. Používají se při přípravě nejrůznějších pokrmů a upravují se na…
TIPY A TRIKY

Trápí vás zašedlé záclony? Přidejte k praní jedlou sodu, ocet…

Zná to většina z nás. Když si koupíme nové záclony, jsou nádherně bílé, a krásně tak prozáří i celý náš byt…
TIPY A TRIKY

Pije každý den tento unikátní nápoj a jeho kila mizí…

Neexistuje člověk, který by byl naprosto spokojený se svou váhou. Vždycky se najde nějaký ten kilogram, který bychom chtěli ještě…