Zoufalý skok do propasti Macocha: Matka opustila auto a kočárek na parkovišti a vzala s sebou děti

Jihomoravská policie vyšetřuje tragickou událost, která se stala nedaleko chaty Macocha. Žena, matka, se rozhodla ukončit svůj život spolu s jejími dvěma dětmi skokem do propasti Macocha, která má hloubku 138,4 metru.

Podle informací policie žena skočila z vyššího vyhlídkového mostu. Na místě se nachází policista a nedaleko parkoviště zůstalo opuštěné auto s registrační značkou z Moravskoslezského kraje. Tragická událost se stala v době, kdy na místě bylo několik hostů a další pobývali v bufetu. Jedna z turistek poskytla své zděšení: „Co vím, paní tady nechala kočárek a šla s dětmi na můstek. Je to hrozné.“

K tragédii došlo v pátek krátce po obědě. Mluvčí policie Pavel Šváb uvedl: „Krátce před půl jednou jsme dostali oznámení o pádu tří osob do propasti Macochy. Policie totožnost obětí zná, okolnosti tragédie vyšetřujeme.“ Kvůli citlivosti případu je k dispozici velmi málo informací.

Čtěte také: Zemřel před 11 lety, přesto své milované ženě stále posílá květiny

Záchranka reagovala na událost vysláním dvou lékařských týmů a vrtulníku. Bohužel, nebylo už možné žádné pomoci poskytnout, jak uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška sdělil: „Na místo bylo vysláno pět zásahových vozidel, další postup závisí na pokynech policie.“ Pavel Gejdoš ze Správy jeskyně ČR dodal: „Aktuálně je na místě zkrácená prohlídka jeskyně i plavba po řece. Vše je předmětem policejního vyšetřování.“

Propast Macocha je největší propastí v České republice a ve střední Evropě s hloubkou přesahující 138,5 metru. Její horní část má délku 174 metrů a šířku 76 metrů. Na okraji propasti se nacházejí dva vyhlídkové mosty. První byl postaven v roce 1882, druhý v roce 1899 a nachází se 92 metrů nad spodní částí propasti. V minulosti již propast přitáhla několik lidí, kteří zde spáchali sebevraždu.