Zpověď manžela zdravotní sestry: Svatbou si berete i její práci!

Dlouhé hodiny, přesčasy, služby, únava a obrovská fyzická a duševní zátěž. To vše provází povolání zdravotní sestry pracující v nemocnici s nepřetržitým provozem. Manžel jedné z žen, které si vybraly toto povolání a berou jej jako své poslání, sdílel dojemné vyznání lásky ke své manželce. Současně upozorňuje ostatní muže, kteří chodí se zdravotními sestrami, že sňatkem si muž nebere jen ženu, ale také její náročnou práci. Jeho příspěvek se stal oprávněně virálním.

Podpora rodiny

Může žena pracovat jako zdravotní sestra v nemocnici bez podpory rodiny? Bezesporu ne, protože tyto hrdinky, které pracují den za dnem nehledě na víkendy nebo svátky, potřebují zázemí a lásku, aby mohly v práci odevzdat maximum. Všeobjímající láska je to, co může zachránit vztah a celou rodinu, protože žít se zdravotní sestrou pracující na směny není jednoduché, muž na sebe musí vzít roli pečujícího a o vše se postarat.

newsitamea.gr

Je to poslání

Muž zveřejnil fotografii své paní, která v uniformě zdravotní sestry spí na gauči. „To je život zdravotní sestry.“ Každý musí počítat s tím, že se nejedná o běžné zaměstnání, ale o poslání, které si žena vybrala a zcela se mu oddala. Při práci v nemocnici je třeba počítat, že rodina bude neustále ve střehu a směny se budou často měnit tak, že nedojde k rodinnému setkání nebo naplánovanému výletu. A co víc?

Čtěte také: Láska až za hrob – PS: Miluji Tě, babičko

Péče o dům a rodinu

„Když spí, uklidím tiše dům, umyji nádobí, uvařím a vyperu. Vzbudím ji až hodinu před začátkem směny a chci, aby odcházela do práce s tím, že je doma o vše postaráno. Naše čtyři děti jsou připravené do školy a všem připravím svačinu nebo oběd.“ Je to nutné, protože v průběhu směny je to ona, kdo se o všechny stará, drží umírající za ruce a nemá čas na svačinu ani na pauzu na toaletu, protože se rozdává ostatním. „Na oplátku nechává ona pocity z každodenní směny v nemocnici a vrací se domů, tam, kde je vše tak, jak má být, aby ona mohla zase pomáhat ostatním.“