Redakce ProSvět.cz
21 prosince, 2018

Každý z nás má svůj přirozený způsob držení volantu, který je pro něho automatický a nad kterým vlastně ani nepřemýšlí. Možná jste se ani vy nikdy nezamysleli nad tím, jak při řízení volant držíte a už vůbec by vás nenapadlo, že právě váš způsob držení volantu toho o vás může hodně prozradit.

Existuje hned několik způsobů, kterými můžete volant při řízení auta držet a naším cílem není vás poučovat o tom, jak by to mělo či naopak nemělo být správně. My chceme naopak poukázat na skutečnost, že způsob držení volantu toho o vás řekne více, nežli byste si vůbec mysleli.

Udělejte si test a budete v tom mít jasno

Chcete se dozvědět, co právě o vás prozrazuje způsob držení volantu, který preferujete? V tom případě si udělejte velmi rychlý a jednoduchý test, díky kterému v tom budete mít okamžitě jasno.

Podívejte se na následující obrázek, na kterém vidíte několik způsobů. kterými se dá volant v autě držet. Najděte mezi nimi ten, který používáte vy a poté si přečtěte, co o vás vypovídá.

Cílevědomý

Člověk, který drží volant tímto způsobem, působí na své okolí cílevědomě a jako někdo, kdo moc dobře ví, co od života chce a jde si za svým, ať to stojí, co to stojí. Na cestě životem překonáváte překážky, které vás nemohou odradit od dalšího postupu vpřed, zároveň jste obětavý a vytrvalý člověk.

Vedoucí

Tihle lidé mají rádi kontrolu nad druhými a rádi jim velí, disponují velkým odhodláním a skvělými organizačními schopnostmi. Dělá vám dobře, když vás někdo ocení za to, co se vám povedlo nebo čeho jste dosáhli, je to pro vás balzám na dušičku.

Vtipálek

Máte neustále dobrou náladu a na svět hledíte pozitivně. Jen tak něco nebo někdo se vás nedotkne, špatné věci si nepouštíte do života. Máte plnou hlavu šílených a bláznivých nápadů, které se nebojíte realizovat a vaše okolí se s vámi nikdy nenudí.

Lenoch

Svůj život se snažíte maximálně ulehčit a usnadnit, nemáte rádi komplikace a naopak milujete pohodlí. Nezáleží vám na kvantitě, důležitější je pro vás kvalita. Nemusíte mít kolem sebe tucet lidí, kteří nestojí za nic, stačí vám hrstička těch, u kterých víte, že vás nikdy nezradí.

Kliďas

Jste klidný a vyrovnaný člověk, vaši povahu vám lidé ve vašem okolí často závidí a přejí si být jako vy. Váš život jede po jedné přímce a i když působí tak trochu monotonně, vám to vůbec nevadí, protože přesně takhle vám to vyhovuje. Nemáte rádi hádky, vyhýbáte se jim, ale zároveň jste ten typ člověka, co musí mít názor na všechno a na všechny.

Panikář

Ať už se ve vašem životě objeví cokoli, panikaříte a jste z toho nervózní. Nesnášíte změny a často vás doprovází pocit strachu, i když ani pořádně nevíte, z čeho vlastně plyne. Jste schopni se vrátit domů jen proto, abyste se ujistili, že jste ze zásuvky vytáhli varnou konvici. Nemáte rádi riskování a věříte jen lidem, které považujete za důvěryhodné.

Sdílejte článek