Ztracený pes zachránil svého přítele a oba hledají nový domov!

Nechat psa na ulici je něco, co by většina z nás nikdy neudělala. Bohužel se najdou lidé, kteří se svých psů zbavují tímto způsobem. Žena takto našla německého ovčáka o samotě. V první chvíli myslela, že je pes sám, ale ukázalo se, že má ještě kamaráda. Není jisté, jestli je opustil stejný člověk, ale rozhodně jeden bez druhého nikam nechodí.

https://animalchannel.co/

Plachý ovčák za ženou nechtěl, ale nakonec získala jeho důvěru

Judy Obregonová je zakladatelka organizace na záchranu zvířat The Abandones Ones (TAO). V Echo Lake Park v Texasu objevila mezi stromy německého ovčáka bez domova. Brzy si uvědomila, jak těžké bude psa chytit, protože byl velmi plachý a nedůvěřivý. Judy se na místo vracela každý den a snažila se psa přesvědčit, že se mu snaží pomoci.

https://animalchannel.co/

Vždy s sebou vzala jídlo a vodu, aby si získala důvěru bázlivého štěněte. Navíc tímto způsobem mohla ovčákovi dodat základní živiny. Nakonec se Judy podařilo pejska přesvědčit, že mu pomůže a nemusí se jí obávat. Když se ho konečně chystala zachránit, připravil si pro ni německý ovčák velké překvapení, které rozhodně nečekala.

Čtěte také: Umírající kráva je vděčná muži, který se postará o její mládě

https://animalchannel.co/

Náhle se objevil druhý pes

Pes se rozhodl s sebou přivést také svého kamaráda. Byl jím vyděšený pitbul s jizvami po celé hlavě. Judy bylo ihned jasné, že jde o nerozlučné přátele a musí vzít s sebou oba psi. Řekla si, že musí zachránit oba dva a najít jim nový domov, ze kterého by je již nikdo nevyhodil. Místo, kde je našla, je známé jako psí smetiště. Proto není jasné, jestli oba pocházeli od stejného pána.

https://animalchannel.co/

Oba psi nyní hledají nové pěstouny

Judy dovezla psi k veterináři a poskytla jim dobrou péči. Naštěstí se oba velmi rychle zotavili a nyní hledají nový domov. Musí ovšem najít někoho, kdo si je vezme oba, protože jeden bez druhého nikam nepůjdou. Může to být těžké, ale nového domova se zaručeně dočkají. A do té doby se o ně bude s láskou starat Judy a její pomocníci.

Zdroj: animalchannel.co